Batelier Records Bio.

Batelier records ja mladým slovenským vydavateľstvom, ktoré sa venuje hlavne žánru reggae. Celé to začalo vydaním albumu od Medial Banana “Uplifted”. Album obsahuje 14 pesničiek a medzi nimi spolupráce ako napríklad feat s celou slovenskou scénou v jednom tracku „Reprezent“ kde hosťuje N3O, Ryhha, Rida Radar, Junior Smile, Distanc, Loopata Makay. Okrem toho sú tam aj zahraničné spolupráce a to General Levy v pesničke „Journey“ a Jahmmi Youth v pesniče „Listen to your Granny“ a Tribuman na trubke v pesničke „Nechaj hudbu hrať“. Po vydaní tohoto na pomery našeho trhu dalo by sa povedať úspešného reggae albumu, sa vrece s releasmi rozrtrhlo. Od mája do konca minulého roka sa podielali na vydaní  ďalších štyroch projektov. Prvým bolo Epčko „Jah Alone“ od slovenského interpreta Superiora. Epečko je nositelom troch velmi podareých pesničiek v angličtine, kokrétnejšie v jamajskom dialekte zvanom patois. Jednu z týchto pesničiek môžete počuť aj na albume od Medial Banana na ktorom višla pôvodne a je to ich spolupráca. Na albume sú produkcie aj rôznych zahrnačných producentov ako napríklad Augusta Massive?

Nasledovalo vydanie EPčka slovenského producenta Soundboy Duba a jamajského interpreta Jahwawu. Album sa nahrával na Slovensku a je prvým symbolom skutočnej zahraničnej spolupráce pre Label. Nesie aj symbolické meno „From Kingston to Bratislava”

V Decembri minulého roku stihol label vydať medzinárodný a uspešný riddim z dielne Flavour production s názvom Majestic Riddim. Má 29 rôznych verzí s rôznymi interpretmi s celého sveta cez Jamajku, Afriku a temer celú európu.

Necelý mesiac potom, tesne pred vianocami vydal label album známej Maďarskej reggae kapelky Riddim Colony s názvom „Rise & Shine“. Na ktorom okrem maďarskej kapelky môžete nájsť mená ako DubFx či Ramon Judah. Album je veľmi pestrým vyobrazením celistvosti reggae a nájdete na ňom roots reggae pesničky, dub či moderný dancehall.

Momentálne sa Label pripravuje na releasy v roku 2014. Ešte nechce dopredu prezrádzať, ale vraj sa bude na čo tešit. V roku 2014 nás čakajú minimálne tri veľké projekty a pár menších vyjadrili sa chalani z Labelu.

 

Label je nielen na Slovensku ale aj v strednej európe jeden z mála, ktoré by sa venovali výhradne reggae produkcií. Aj preto vzbudzuje záujem rôznych európskych kapiel a interpretov. Momentálne splolupracuje Label úzko s Flavour production a budú sa spolu podieľať aj na ďalších projektoch ako nám zatiaľ prezradili.  Chalani sľúbili že tento rok bude na releasy aspoň taký silný ako minulý, takže ich čaká perný rok.

 

Label má svoju vlastnú stránku www.batelier-records.com, na ktorej môžete nájsť všetky vydané veci ako aj bio artistov ktorích tento mladý Label už vydal. Tak neváhaj a očekuj to. Pre viac info sledujte funpage na Facebooku.

Share Button
(Visited 25 times, 1 visits today)
Reggae Callin'
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.