Chystá sa film o ikone menom “Peter Tosh”

Britský filmový režisér Kevin MacDonald sa nechal počuť, že plánujú prípravu filmu o reggae ikone Peter Tosh. Film by sa mal sústrediť na obdobie okolo vydania Toshovho albumu Legalize It v 1976.  Ten bol jeho prvým, veľkým, sólo projektom po jeho odchode z Wailers a jeho releas sa súhrou okolností kryl s vydaním sólo projektov dalších dvoch vokalistov z Wailers. Bunny Wailer vydal album Blackheart Man a Bob Marley vypustil zas Rastaman Vibration.

Na filme sa podieľa aj Toshova najmladšia dcéra Niambe (31) a tvrdí že, pesničky na albume Legalize It sú stále aktuálne aj teraz. Colorado už legalizovalo a otvorená diskusia na túto tému prebieha momentálne aj na Jamajke. Niambe by rada filmom do tejto konverzácie prispela tiež a udržala ju živú, aby sa na otcov odkaz nezbudlo. Tiež si myslí, že film je najlepší spôsob, ako vyvolať záujem mladšej generácie, ktorá Tosha nepozná. Vedia o Wailers a Bobovi, ale z jej otcom familárny nie sú.

Na scenári sa vraj už pracuje. Žiadne dátumy ale zatiaľ stanovené nie sú. MacDonald bol vybraný ako režisér aj kvôli úspechu, ktorý zožal so svojim dokumentom Marley, ktorý vyšiel minulý Apríl. Kto by mal Tosha hrať sa zatiaľ nevie. Casting by mal začať čoskoro a Niambe tvrdí, že dôležitá bude temperamentnosť, dynamickosť a všestrannosť. Peter Tosh, vlastným menom Winston Hubert McIntosh, bol zastrelený vo vlastnom dome na St Andrew v 1987. Mal 42 rokov. Dúfame, že film sa podarí a my sa o živote tejto ikony budeme môcť zas dozvedieť niečo viac. Okrem toho, vyšla o Toshovi celkom nedávno kniha Steppin’ Razor: The Life of Peter Tosh, ktorú napísal John Masouri a určite stojí za prečítanie.

 

100_6486 hash-879dcc03e0f9df160bcc752c7bb941c0ab439d52 peter_tosh_and_bunny_wailer Peter-Tosh-U11026

 

Share Button
(Visited 432 times, 1 visits today)
Reggae Callin'
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook