Exkluzívne počúvanie: nový album Lutan Fyah – Get Rid A Di Wicked

Na svojom jedenástom albume Lutan Fyah pekne zamakal. V spolupráci s Brad Back Productions na čele s producentom Richardom Bramwellom (ktorý spolupracuje s mnohými poprednými umelcami reggae scény) v januári nominovaným na Grammy Award v kategórii Reggae. Spolupráca nie je až taká prekvapivá, kedže kamoši sú už dlho a takisto majú spolu viacero trackov. Richard tento album považuje za dielo do ktorého vložil celé svoje srdce a dušu. Album distribuuje VP Records.

Silné texty spolu s jemnými dub roots rytmami s nádychom r´n´b sú Lutanovou špecialitkou. Hneď ako som si tento album vypočula, stal sa jedným z mojich obľúbených.

V kvalitných 15 trackoch sa Lutan povenoval mnohým témam, väčšina je venovaných láske (ako napríklad pesnička This Love, ktorá je zároveň aj jedinou s featuringom, od Lady G; ďalej tu máme Baby I Am Your Love, More Love, House & Land). Rozobral aj témy nespravodlivosť a odsudzovanie (Get Rid a Di Wicked), korupcia a ganja (Ganja Man na Grass Root Riddime). Jednou z naj je určite Tired a Di Suffering na Washington DC Riddim z minulého roka.

Singel Ambition Lutan vydal sám svojim vlastným labelom Tsahai Music Productions. Z vďaky matke a láske k deťom naspieval tracky My Mother a Children Safe. Za vypočutie určite stojí aj Jamaican Girl na 9 to 5 Riddim, a všetky ďajšie. Posledným, šestnástym prvkom albumu je interview s Genie Sweetness, kde porozprával samé zaujímave veci, prečo je vlastne Lutan Fyah, ako sa dostal k hudbe, o čom je jeho hudba a aký má k nej vzťah. Vypočutie určite odporúčam všetkými piatimi.

Dostupné na iTunes

Back

 

Malá ochutnávka:

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.