Justin Timberlake 20/20 tour (Praha) report

Aj keď je Reggae Callin hlavne portál o reggae, dobrej hudbe sa nebránime, a keď vie niekto dať super show, tak holt vie dať super show.

Justin Timberlake 20/20 tour review alebo Naozajstný Multitalenovaný čávo. Hneď v úvode tohto krátkeho “review” musím zdôrazniť, že som tam nešiel s úmyslom napísať ho, takže ospravedlnte absenciu dôkazového materiálu a podrobností – budete mi musieť veriť. Ako dlhoročný JT fan ( no homo,OFC ) som si nemohol nechať ujsť príležitosť vidieť človeka, ktorý je ( po včerajšom koncerte musím povedať, že celkom oprávnene ) považovaný za nového kráľa popu a spätne vám chcem v krátkosti priblížit atmosféru a koncert z pohľadu skromného muzikanta ( rozumej, mňa ).

Koncert sa konal v pražskej O2 aréne, v priestore s akustickými vlastnosťami opustenej haly JRD niekde za Považskou Bystricou – ale nepredbiehajme. Vstup prebehol bezbolestne napriek celkom solídnemu crowdíku, ktorý sa nazberkal pred bránami arény – dámy boli podľa očakávaní samozrejme v drtivej prevahe. Vnútri príjemné chladno ( aspoň v mojej nadmorskej výške ), žiadna veľká tlačenica, ale napriek tomu absolútna plnka. Narozdiel od predošlej Future/Sex/Lovesound nebolo pódium umiestnené v strede hľadiska, ale tradične v prvej štvrtine haly. Apropó, pódium – obrovský stage s projekčnou plochou, ktorá siahala až po strop sa tiahlo cez celú šírku haly a malo jednu špeciálnu vychytávku, na ktorú došlo v druhej polovici setu.

Svetlá zhasínajú, ohlušujúci krik davu, prichádza projekcia tématicky zhodná s obalom albumu 20/20 experience a JT otvára show skladbou “Pusher Love Girl” – a zvuk si predstavte taký, ako keby ste vliezli do kufra felície sídliskového tunera so subwooferom z preglejky a zavreli za sebou dvere. Chvalabohu to tak ostalo iba prvých pár skladieb a v druhej polovici setu už bol zvuk viac ako solídny, bohužial si to zase odniesol basgitarista, ktorého bolo počuť iba v momente, keď prešiel na syntetizátor. Čo však v prvých minútach chýbalo zvuku, dobehli projekcie, ktoré boli miestami doslova omračujúca, kombinujúc live footage z kamier na stagei, štúdiové zábery JTho, detaily na ženské telá a VJ materiál, ktorý sa hýbal v perfektnom synchróne s celou kapelou – jedným slovom lahôdka, ktorá v spojení s gigantickým svetelným parkom udržiavala moju pozornosť na sto percent.

Sprievodná kapela Tennessee Kids hrala ( v zložení bicie, perkusie,basgitara,dve gitary, dvaja klávesáci, štvorčlenná dychová sekcia a štyria vokalisti ) absolútne presvedčivo a keď dostávala priestor sa trochu “vyřádiť”, rozbalila to s takou razanciou, že som mal chuť si začať trhať od radosti vlasy – hlavne koniec skladby “Seňorita” klincoval bubeník takými brejkami, že slovné spojenie “hrá ako o život” dostalo zrazu úplne nový význam. Jt si strihol pri pesničke “Until the end of time” sólový výstup na biele klavírne krídlo, kedy celá kapela zmizla na hydraulických plošinách z pódia a Timberlake vyzval ľudí, aby zapli svoje displeje na smartfónoch – zrazu sa 02 aréna premenila na Martinský cintorín v období Sviatku všetkých svätých. V druhej polovici setu sa pri skladbe “Let the Groove get in” predná plexisklová časť pódia, na ktorom ostal JT s vokalistami zdvihla a pomaly sa nad hlavami ľudí presunula naprieč celou halou do jej zadnej časti,kde si Timberlake na maličkom pódiu o veľkosti skrine dal pár kúskov na akustickej gitare -došlo aj na covery od Elvisa a Michaela Jacksona (Human nature) a pódium sa aj s kapelou na pár posledných skladieb vrátilo na svoje pôvodné miesto. Nasledovalo šialenstvo od Kool & The Gang “Jungle Boogie”, prechod do “Murder”, “Suit & Tie”, “Sexyback” a finiš v podobe “Mirrors” a dva a pol hodinová show končí. Timberlake v nej ale stihol dokázať celej 02 aréne, že napriek tomu, že neovplýva nijak ohurujúcim vokálom,a jeho výstupy na nástrojoch sa nedajú ani zďaleka označiť za virtuózne, tak toto všetko kombinuje tak dobre a s takou ľahkosťou a presvedčivosťou, že to musí odmäkčiť aj človeka, ktorý by radšej miesto počúvania jeho CD vypil liter tekutého olova. Nehovoriac o tom, že popri spievaní stíha držať krok so svojími tanečníkmi, ktorý narozdiel od neho na konci koncertu vyzerali už dosť schátralo a unavene. Takže priatelia, toto je skutočný multitalentovaný čávo!

 

10296090_10152180914347098_5200013460641484196_o 10357240_10152180480262098_7945223217237825043_n 10359080_10152180913387098_29543938932727649_o

Autor článku : Matej Krivánek

Zdroj fotiek : Justin Timberlake FB fanpage – https://www.facebook.com/justintimberlake

Share Button
Reggae Callin'
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.