Omar Perry bude krstiť Reggae Callin online magazeen!

Do bratislavského Subclubu zavíta už DNES (26.6.) Omar Perry (1968), syn jedného zo zakladateľov “dubu”, legendárneho Lee “Scratch”Perry-ho, ktorý okrem toho, že vytiahol Boba Marley-ho, spolupracoval z menami ako Beatles, Moby či Beastie Boys. Omar mal teda ideálne predpoklady na to, aby z neho vyrástol prvotriedny hudobník. Začal na tom pracovať pomerne skoro a už keď mal 6 rokov, nahral vokál do treku Junior Byles-ovi. V polovici 80. rokov založil so svojími súrodencami, bratom Sean-om a sestrou Marsh-ou kapelu Upsetters Juniors. V tom čase ešte bavila mladého Perryho najviac hra na bicie. Po rozpade kapely (1990) začal Omar pracovať ako zvukár pre rôzne štúdia, až nakoniec zakotvil v One Blood štúdiu Junior Reid-a, kde mal možnosť spolupracovať s menami ako Tyrone Taylor, Big Youth, Terry Ganzie či Jah Mason. V roku 1996 odišiel Omar z Jamajky a na čas sa usídlil v Gambií, kde pôsobil ako DJ a mal tam dokonca aj svoju vlastnú rádio show o reggae. Dalo by sa povedať, že bol v Afrike na reggae misií a širil jeho posolstvo a vibrácie. Po štyroch rokoch sa rozhodol pre nový cieľ, Európu. Najprv sa na čas usídlil v Londýne, ale na stálo sa zatiaľ zabýval v Belgicku kde pôsobí doteraz.

Omar Perryomar-perry-02

Omar má teraz na konte už tri štúdiové albumy. Man Free (2007) bol prvým a produkoval ho francúz Guillaume “Stepper” Briard, nasledovali Can´t stop us (2009) a The Journey (2011). Spolupracoval aj z Mungo´s Hi-Fi či legendárnym britským producentom Adrian Sherwood-om s ktorým vydal svoj prvý hit Rasta Meditation. Okrem toho sa môže pochváliť zahrievaním pódia umelcom ako Horace Andy, Alton Ellis, Sly & Robbie, Buju Banton, Mad Professor a dokonca aj Asian Dub Foundation.

O skvelý “warmup” na majku sa postará rodák z gambie, ktorý už dlhoročne pôsobí v Dánsku, Mystic MC.  Tento pán je naozaj všestranným umelcom a okrem speváka je aj textárom, skladateľom a exekutívnym producentom pre Sky Records v Kodani. Mystic, vlastným menom Mustapha A. Coker, je ako doma aj v Anglicku. Hlavne vďaka spoluprácam s lokálnymi vydavateľstvami ako YUSH 2K Records, Yummi Records, Banana Row Music.  V roku 1999 odišiel Mustapha z kapely Black Nature, v ktorej chvilu pôsobil a vydáva svoj sólo debut Warning, ktorý si produkoval v spolupráci s producentom Søren-om z  47 Productions. Do všeobecného reggae povedomia ho vysterlila tour po Gambii s King Ralph-om a Gentleman-om a potom ďalšia v roku 2005 s Eek A Mouse-om po Švedsku. Mustapha je skúseným DJ-om a jedným zo zakladateľov legendárneho dánskeho Universal Sound-u.  

Subclubu sa predstaví aj úplne nové bratislavské MC duo Balans v zložení Vigy a Muwan so svojou roots/dub/nyabinghi riddim show, ostrieľaná lokálna selektorská dvojica Ichiman a King Dubois a ich spoločný projekt Flight To Jamaica. Chýbať samozrejme nebudú ani Reggae Callin rezidenti DJ SimpleSample ( Ghetto youth sound) a Pokyman ( Fayah Sound, Medial Banana), ktorý sľúbil, že sa tiež chopí majku a okrem tradičného toastingu “naloží” aj pár banana trekov. Okrem toho na vás čaká tradičný dievčenský “dancehall battle”,  kde baby tancujú o tričká Reggae Callin a ľudia rozhodujú o víťazke, pri ktorom je vždy pekne horúco. Tento bashment bude špeciálny aj tým, že sa bude krstiť nový slovenksý online reggae portál www.reggaecallin.com a krstným otcom, už snáď ani nemohol byť nik lepší, než Omar Perry.

Je sa teda na čo tešiť a všetci milovníci reggae, dubu, dancehallu a basovej hudby si určite prídu nasvoje. Brány Subclubu (Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu)  sa otvárajú o 22:00 a vstup je vzhľadom na lajnup prijatelných 5 eur.

poster reggae callin omar perry

Lajn up:

22:00-23:30 >Flight To Jamaica (Ichiman & King Dubois)
23:30-00:00 > Blans (Vigy & Muwan)
00:10-01:00 > Mystic MC (dn)
1:10-2:20 > Omar Perry (jam)
2:20-5:00 > DJ SimpleSample/Pokyman/Flight To Jamaica

Subclub (Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu), 26.6.2014, entry: 5 €, start: 22:00

Facebook Event

Share Button
(Visited 37 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.