Raging Fyah vydali svoj druhý štúdiový album!

Vďaka úspešnému debutovému albumu “The Judgement day ” si táto mladá, výrazne talentovaná jamajská kapela získala srdcia mnohých fanúšikov po celom svete. Premiérový album priniesol krásne, chytľavé melódie s uvedomelými textami. V podobnom duchu sa nesie aj ich druhý album Destiny, ktorý oficiálne vyšiel dňa 17.6.2014.

Raging Fyah učinkujú od roku 2006. Patria k absolútnej špičke novej roots reggae scény. Piesne dokážu chytiť za srdce nejedného fanúšika bez ohladu na ich socio-ekonomické a kultúrne pozadie. Chlapci si píšu texty samy a majú dar motivovať poslúchačov. Romantikov zaújmu aj krásne ľúbostné piesne. Nie nadarmo sú často porovnávaní s reggae velikánmi ako Bob Marley,či Peter Tosh.  Súčasné zloženie kapelu je Kumar Bent (vedúci spevák), Anthony Watson (bicie), Courtland White (gitara), Demar Gayle (klávesy) a Delroy Hamilton, (basy). Majú vlastné nahrávacie štúdio Raging Fyah Production. Všetci hudobníci majú nesmierny talent a preslavení sú nielen vďaka albumom, ale aj ich výnimočným nezabudnuteľným koncertom. Prvý krat sa na Slovensku predstavili na Uprisingu v roku 2012 a práve vďaka ich vystúpeniu si získali srdcia slovenskej fanúšikovskej reggae scény. Slováci sa na nich môžu opäť tešiť tento rok vďaka festivalu Just Chill, ktorý sa uskutoční 26.7.2014 v Rimavskej Sobote. Kapela na ňom predstaví svoj nový album.

Vráťme sa ich druhému štúdiovému albumu, ktorý vám chceme bližšie predstaviť. Albumom rezonuje elektrizujúci hlas Kumara Bentsa. Umocnuje tak výnimičnosť hudby, ktorú produkuje Raging Fyah. Jeho hlas je priam nasiaknutý dušou. Každý text je vyslovený s citom a zdá sa, že Kumar v každej piesni odovzdáva zo seba veľa osobného.

Vplyv jeho afrických korenov badať v piesni “Africa”. Jeho perfektný výkon je podporovaný vydarenými sprievodnými vokálmi. Práve Afriku považujú za svoje osudové miesto.

Melodická a chytlavá pesnička je “Fight”, v ktorej chlapci odkazujú, aby ľudia sa nevzdavali pri dosahovaní svojich cieľov. “Boj” prostredníctvom hudby pokračuje v piesnach “Barriers” a “Step Outta The Babylon” Šperkom albumu bude zrejme pieseň “Naah Look Back”, ktorá má nábeh stať sa htom albumu a poslucháč si ju bude počúvať nespočetne krát.

Kapela vysvetluje, že téma osudu, podľa ktorého nazvali album, bola vybratá ako pokračovanie debutového albumu The Judgement Day. Prirodzene, totiž časom po určitom vlastnom úsudku, človek dospeje k tomu, aké je jeho poslanie na Zemi.

Tak ako v každom roots reggae albume aj  v tomto  stretávame   duchovnú cestu, ktorej základom je  oslava Jaha, Najvyššieho. Príkladom je pieseň “Jah Glory”, ktorá je aj debutovým singlom v albume. Takisto bol pre ňu natočený videoklip.

Destiny je nahrávka, ktorá prekračuje hranice. Môžme si na nej vychutnať roots hlboko ovplyvnený prvými rokmi jeho existencie, ale zmiešaný s prvkami rocku a popu, tak ako v piesni “Brave”, v ktorej klávesy zahrávajú neočakávanú, ale zato výnimočnú rolu. Kapela vyťahuje inšpirácie z celého sveta. “ Experimentovali sme s viacerými žánrami. Chceli sme vytvoriť hudbu, ktorá by mohla osloviť širšiu skupinu ľudí” priznájú Raging Fyah. Dôkazom je aj pesnička “Dance with me”, ktorá znie v podaní Raging Fyah inak, ako sme boli doteraz zvyknutí.

Album obsahuje 11 piesni v ceľkovej dĺžke 48 minút. Ako hovoria Raging Fyah o sebe. Snažia sa meniť svet k lepšiemu každým ich slovom, melódiou. Chcú šíriť svetlo v miestach temnoty, pomáhať rást v nevyhovujúcich podmienkach a ničiť prekážky bez ľútosti. Robia hudbu pre všetkých. Každý si príde na svoje, či už v odkazoch lásky, mieru alebo v posilnení ducha. Album rozhodne stojí za vypočutie.

TRACKLIST:
01. Raging Fyah – Fight
02. Raging Fyah – First Love
03. Raging Fyah – Africa
04. Raging Fyah – Feel Jah Love
05. Raging Fyah – Mankind
06. Raging Fyah – Brave
07. Raging Fyah – Barrier
08. Raging Fyah – Step Outta Babylon
09. Raging Fyah – Nah Look Back
10. Raging Fyah – Jah Glory
11. Raging Fyah – Dance With You

Share Button
(Visited 13 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook