Walshy Fire útočí s ďalším mixtapom: “Royally Speaking” od Jesseho Royala

Ó áno! Dlhoočakávaný tretí oficiálny mixtape Jesseho Royala  je konečne von!  Pondelok, 14.7, je dňom, kedy sa Jesse pripojil ku Chronixxovi a Suns of Dub a stal tiež sa hrdým majiteľom mixtapu od Walshyho Fire z formácie Major Lazer pod názvom “Royally Speaking”.

Walshy & Jesse

Walshy Fire si interpretov s ktorými spolupracuje vyberá starostlivo a prísne.  Prvou, hlavnou podmienkou sú skúsenosti a predchádzajúca tvorba, ktorá je, okrem noviniek, tiež zahrnutá v “Royally Speaking”. Ďalej tam musía byť určité sympatie, kamarátstvo a vízia do budúcnosti, ktorá Jessemu určite nechýba. Treťou podmienkou je príbeh. Walshy sledoval Jesseho tvorbu niečo cez dva roky, keď sa mu nakoniec podarilo vidieť ho naživo. Po tomto stretnutí nebolo pochýb o ďalšej spolupráci. Jesse (ako sa Walshy vyjadil), v sebe ukrýva veľký talent v prevedení a v textoch, a pozitívny odkaz , ktorý sa mu rozhodol pomôcť šíriť ďalej. Dokonca ho označil za Boba Marleyho, Petera Tosha, Bunny Wailera, Gregory Isaaca, Sizzlu a Burning Spearsa v jednej osobe!

Pred pár dňami sa na internete objavil aj video teaser, ktorý nás silno navnadil a napovedal, že čoskoro sa dočkáme aj videoverzií.

Ak ste doteraz nemali v Jesseho tvorbe jasno alebo chcete počuť nejaké novinky, pozorne si vypočujte celý mixtape na konci článku, a na domácu úlohu sme si pripravili aj rozbor mixtapu:

“Royally Speaking” mixtape sa začína trackom “Warning”, po ktorom nasleduje krátky výňatok z tracku “Hotter The Battle”, a ďalej (po prvom, a poslednom, pull up-e :-D) si ide “Greedy Babylon”. Všetky tri tracky sú z Jesseho mixtapu “In Comes The Small Axe”, ročník 2013. Po tomto krátkom úvode prichádzajú dva veľké riddimy na ktorých sa objavil po boku veľavážených umelcov, sú to Rootsman Riddim (február 2013) a Millitancy Riddim (november 2013) s Jesseho pesničkami “Moder Day Judas” a “Preying On The Weak”.

Ďalej vyhadzujú za sebou 6 peciek, pričom novinky striedajú známe veci z “In Comes The Small Axe”. Máme možnosť vypočuť si “Clear My Head” od Gapachan Records po ktorej ide “Light Like My Father”, ďalej prichádza novotinka “Silent River” a pohiphopovaná prerábka songu “This Morning” (od Crash Dummy Prod.) na “Good Morning”. Kompozícia novinka-starinka zostáva ďalej zachovaná, a pokračujeme s tiež hip-hopovo orientovaným trackom “D.O.A. aka Dreaming Of Afrika”.

Jesse Royal

Ďalšie dva tracky sú venované tematike láska. “Baby let me be the one who sets you free”, zaspieva Jesse v nasledujúcej baladickej “Baby Let Me Be”, po ktorej prechádza na roots s pesničkou “Butterflies” na Butterflies Riddime, na ktorú má aj akustickú verziu s Addisom Pablom a Chinna Smithom, členom Inna Di Yard Allstars.

Prvú polovicu mixtapu uzatvára new roots pejka “Little Did They Know”, ktorú produkovali XTM.Nation a zaradili aj do svojej kompilácie “Living Heart”.

Jesse Royal 2

Druhú polovicu otvára old-schoolovo orientovaný track “Talk To Me” na Rock n´ Sway Riddim, po ktorom nasleduje “World Cry” zremixovaný od šikovného producenta Justina “Jus Bus” Nation (ktorý plánuje vydať ešte ten rok album). Ďalší song “Wadada” už všetci poznáme, no tentokrát prichádza ako zremixovaná tučnotka s Burning Spearsom! A aby sme noviniek nemali málo, dáme si ďalšiu, znova v produkcii Gapachan Records a Palace Pickney Records pod názvom “Jam Rock”.

Číslo 18 na mixtape je krásna pieseň “Forever”, za ktorou nasledujú veľké veci: “Gimme Likkle Herb” na Heavenless Riddim, originálne z cca. roku 1968; a “Muddy Road”, ešte celkom fresh novinka od Natural High Music.

Mixtape uzatvára štvorica pohodových trackov: “Running”, “Get Away”, “Journey” a “If I give You My Love”, ku ktorej pridala pár slov renomovaná africko-americká poetka Maya Angleou, ktorá nás pred necelými dvoma mesiac oopustila vo veku 86 rokov. Mixtape uzatvára bezinštrumentálový skit “Rastafari Call You”.

JesseRoyal

Jesse Royal -jeden z členov Reggae Revival Movement, new roots interptet, patriaci medzi postavy na ktoré si treba posvietiť- o ňom ešte budeme počuť! Walshy Fire jednoznačne vie s kým ísť, od tejto spolupráce sa iná vec ako vynikajúca čakať nedala, dostali sme profesionálne krásny prehľad tvorby plus 13 nových vecí na počúvanie; ENJOY!

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.