Sweet Reggae Music od Delly Ranx-a!

“It´s a musical vibe! Everybody if you love reggae music…” Zdraví nás známa postavička reggae a dancehallovej scény Delly Ranx so svojim piatym albumom s názvom “Sweet Reggae Music”. Album je na svete od 22.7. 2014, vydávali ho Very Important Sound Records (VIS Records) s 21 Hapilos Digital. Jeho predchádzajúci album “The next chapter” mal n Jamajke aj vo svete veľký úspech, (vyše mesiaca sa na jamajskom rebríčku držal na prvom mieste, titulný track dva mesiace okupoval tretiu priečku HypeTV Chart) a s najnovším albumom to môže vyzerať rovnako. Ako už z názvu vyplýva, album “The Next Chapter” Delly odštartoval pre interpreta nové časy. Ako on sám tvrdí, týmto albumom spirituálne dozrel a je pripravený na tvorbu aj v širšom zameraní ako (bol doteraz prevažne) len dancehall. Novým albumom pokračuje a prináša v ňom 14 kvalitných piesní.

Titulným trackom, “Sweet Reggae Music”, ktorý určite všetci poznáte, nás hneď na začiatku Delly vnesie do štýlu 70-tych rokov. Pesnička, v ktorej Klipe sa objavili aj Yellowman alebo Quick Cook, je krásnym začiatkom ešte krajšieho albumu.

Reggae fajnšmekri si určite zgustnú aj na ďalšom tracku s názvom “Juggle Mi A Juggle”, ktorý je na svete už od marca na Protector Riddime od Mr. Vegasa, alebo dancehallové pecku “Silly Billy” na (tiež marcovom) The Good Book Riddime a “Real Gallis”.

“Come make we give a likkle love,
spread a likkle love,
share a likkle world wide love!
So wawe your hand inna di air,
and make di likkle love share-
cause we don´t have to live like thugs!” (Worldwide Love)

Na albume nájdeme aj tematiku lásky v podobe pesničiek “My Everithing”, “Cyber Love” na Diesel Bounce Riddim a veelký chune na májovom Penthouse Riddime od Jugglerz “Worldwide Love” alebo podobne orientovaný “Mr. Right”.Jedenásty track “One More Dead” sa už pred pár rokmi objavil na Zion Way Riddime, ktorý v tomto albume figuruje vynovený ako Right Time Riddim. Svoju nekompromisnosť voči “babylonu” a skvelý lyrický flow dokazuje v “Nuh Test We”: “Wicked man a get bun up inna Zion!” 

“Dem nah go escape when babylon a crumble,
dem could a badder than di Don inna di jungle,
a more fyah dem a get inna bungle,
all when di general a strike mi never move fumble.” (Nuh Test We)

Delly Ranx zvládol dať skoro celý album sám, s jediným featuringom od Vershon v tracku “Every Gyal”. Celý album môžeme považovať za veľmi kvalitný stuff na počúvanie, takže: everybody if you love reggae music – buss a blank!

Dostupný na itunes.
Release date: 22.7.2014

delly ranks

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.