Uprising Reggae Festival sa neodvratne blíži, ste pripravení?

Cez víkend sa už po siedmykrát všetci stretneme na najväčšej udalosti tohto leta, na Uprising Reggae Festivale na Zlatých pieskoch! Tento rok sa  po prvýkrát otvoria brány festivalu už vo štvrtok 21.8 (Opening Day) odkedy si budeme môcť užiť tri dni skvelej hudby, pohody a pozitívnych vibrácií. Čoraz viac obľúbený a vychytanejší festival, na ktorý sa veľmi tešíme už naozaj klope na dvere, a my vám prinášame 7 dôvodov prečo tam vlastne ísť, krátky prehľad interpretov a tipy, čo nevynechať.

Interpretov máme zverejnených a načekovaných, stratégiu line-upu vymyslenú, po celom Slovensku visia plagáty a ja nemyslím už na nič iné, iba ako si už v stredu pôjdem po pásku do areálu (áno rozdávajú sa už od stredy, odkedy je otvorený aj areál kempu). Uprising je zorganizovaný na počesť Slovenského národného povstania z roku 1944 (29.8) počas 2. svetovej vojny proti vstupu nemeckých vojsk na naše územie.

programa_14

Uprising Festival považujem za srdcovú záležitosť a existuje minimálne 7 dôvodov, prečo si nikdy nič na koniec leta neplánujem a bezpodmienečne sa ho chystám stráviť na Uprisingu. Ak ešte stále nie si naisto presvedčený zavítať, toto ťa namotá:

1. Rozlúčka s letom a predĺžený víkend: Ak si sa celé leto zabával, pracoval alebo sa iba tešil na hudobný zážitok, máš jedinečnú možnosť sa s ním majestátne a vo veľkom štýle rozlúčiť a zavŕšiť ho na Zlatých pieskoch. Tento rok, ako som už spomínala, začíname už vo štvrtok o 18:00 na Main Stage s Cornerstone Roots a končíme v nedeľu nadránom so Shizzle Sound. A ako to po každý rok býva, pre všetkých, ktorí v nedeľu ráno plačú, že nechcú ísť domov a najradšej by ešte ostali, mám skvelý tip, v Klube Dole sa od 12:00 začína udalosť Downrising (veľká afterka v Klube Dole, viac info na fb evente)

2. Kamaráti: Cez rušné leto sme možno ani nemali možnosť alebo čas stretnúť sa so všetkými kamarátmi, no na Uprisingu to môžeme napraviť. Okrem hudobných zážitkov si každoročne všetci pochvaľujú pobyt v stanovom mestečku, kde nikto nie je nikdy sám. Všetci sú kamarátsky, usmievaví a priateľský ako jedna veľká rodina.

3. V kempe sa zabavíš už od stredy: Do kempu máme prístup už od stredy, kedy môžeme poriešiť aj pásky na ruky. Ak nepracuješ, ale si si ako ja zobral dovolenku už od stredy, môžeš si ísť ohriať teplé miestečko v stanovom ako prvý a dať si poriadny warm-up s early príchodiacimi návštevníkmi :).

4. Pohoda a pozitívne vibrácie: Uprising, ako jediný festival, ktorý navštevujem, považujem za maximálne pohodový, čo sa týka atmosféry a ľudí, ktorých stretnem. Žiadne konflikty iba usmievaví ľudia spomedzi ktorých si vždy nájdem nových fellákov a fanúšikov reggae hudby.

5. Voda, slnko, pláž a kvalitný sprievodný program: Nie je nič krajšie, ako sa ráno zobudiť a vychutnať si prvé lúče slniečka a ísť sa okúpať do jazera. Pre náročnejších je v ponuke aj wakeboarding alebo vodné preliezky. Počas programu sú v areáli prichystané rôzne atrakcie, workshopy (odporúčam dancehallový s Aron Mitu a All Style Battle) alebo kino (čo sa kina týka, komu sa v stredu ešte nechce ísť do kempu, v kine Lumiére sa o 20:30 premieta film Marley z 2012).

6. Jedlo: Toto leto som na 90% festivaloch plakala, pretože tam nebolo dobré jedlo, čo sa však na Uprisingu nestane. Každý rok sa objavia už známe stánky, odporúčam Americké hot dogy od pána s maličkým pojazdným stánkom, a zemiakové placky od českých kuchárov.

7. Hudba a možnosť stretnúť interpreta: Asi ten najdôležitejší dôvod prečo sa poctivo (už od zverejnenia prvého interpreta) pripravujem na ukončenia letnej sezóny, je nezabudnuteľný hudobný zážitok, na ktorý potom zasa celý rok spomínam. Každý rok zavítajú čoraz väčšie hviezdy, ktoré je priam hriech premeškať. Tento rok je line-up fakt tučný, pozrite sa sami.

program_2014_

Nie je nič krajšie, ako keď po areáli počas koncertu svojho obľubeného interpreta máme možnosť zahliadnuť, alebo dokonca sa stretnúť a pokecať s nimi. Áno, dá sa to, po stage-och pobehujú takisto ako my. Späť na pódiá, kde budeme mať možnosť vidieť veľkých, nielen reggae headlinerov ako sú:

Shaggy, KRS-ONE, Jimmy Cliff, Chronixx, Junior Kelly, Collie Buddz, Aphrodite, The Skatalites!

Okrem týchto veľkých pánov si netreba nechať ujsť ani ostatných, prinášam vám 10 must see odporúčaných interpretov:

1. Jah9 – Veľké to žieňa s naozaj krásnym hlasom, ktorým zaspieva piesne ako “Jungle”, “New Name”, “Avocado”, “Brothers” alebo jej obrovský chune “Steamers A Bubble”.

2. Gentleman’s Dub Club – Mladá kapelka, pozostávajúca z pánov oblečených do oblekov, ktorá to určite odpáli so svojimi hitmi “High Grade”, “Fire”, “Rise” alebo “Open Your Eyes”.

3. Lion D a Raphael s Bizzarri Sound – Taliansky reprezent v podaní dvoch hviezd Európy spolu so soundom a ich skvelými riddimami urobia poriadnu šou, a predvedú aj nový spoločný track na Pretty Looks Riddime “Catch The Vibes”.  Real something, property heartical! 

4. Ward 21 – Veľká dancehallová jamajská formácia s prísnymi nákladmi čaká, aby ti roztancovala nohy a nenechala ťa odísť. Majú nový album “Still Disturbed” z januára v ktorom nájdeš veľké veci ako “Cut Inna Face”, “We A Danger”, “Herbsman” alebo “Mic Magician”.

5. Weedy G Soundforce – Prvý oficiálny sound VP Records prichádza odpáliť svoje najväčšie hity, v máji dali von svoj debutový album “Rise” s poprednými artistmi, tak si to zakrúžkuj do programu a určite nechýbaj. Započuješ pecky ako “Lock Di Endz” od Christophera Martina a Busy Signala, “We Nuh Fraid” od Teacha Dee s Perfectom, “How Me Happy” od Cornadoora a mnoho ďalších.

6. Dancehall Masak-Rah – V piatok v čase 3:00-5:00 ukončia prgrm dancehall stage-u poľskí chlapci. Sú najvychytanejším soundom na festivaloch a známi veľkou zábavou ktorú určite chceš vidieť. Počas svojho vystúpenia vyberajú aj ľudí z davu ktorých naučia svoj tanec na pejku “Drivah Dance”, takže ak to nechceš premeškať určite ešte nechoď spať.

7. Spectacular – Spektakulárne predstavenie od dlhoročne pôsobiaceho interpreta, ktorý stále nakladá na popredné riddimy, uvidíme na Dancehall Stage o 2:00.

8. Yarah Bravo – Sympatická energická speváčka príde predstaviť svoj nový album “Love Is The Movement”. Príde s bubeníkom Tobim, s ktorým majú pripravenú peknú šou, kde nezaznie len reggae, ale aj hip hop, soul, dubstep a drum and bass.

9. Micah Shemaiah – Tohto pána môžeme vidieť dokonca dvakrát, vo štvrtok spolu s Infinite ako špeciálni hostia Mellow Mood a v piatok na Mungo’s Station. Hit “Dread At The Control” určite všetci poznáte, okrem neho budeme počuť aj novinku “Reggae Rockit”, “Talkative” alebo “Fire Burning”.

10. Taiwan Mc – Na koniec, skvelý raggamuffin z Francúzska, ktorý odpáli tracky “I’ve Got That Chune”, “Skank In The Air”, “Get Up” alebo veci z minuloročného albumu “Heavy This Year”.

Uprising festival považujem za heartical ting, viem, že nie som jediná, takže sa poriadne zabavte a užite si tento víkend. BLESS YOU!

 

Share Button

Related Post

zugree
Author:

One Response to "Uprising Reggae Festival sa neodvratne blíži, ste pripravení?"

  1. reggaecallin
    reggaecallin 4 years ago .Reply

    Nice top 10 😀

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.