N3O Akustika bude krstiť nový album

Batelier Records vydáva debut prešovskej N30 Akustike. Novinka už teraz šokuje počtom priaznivcov.

Bratislava/Prešov – Bratislavské vydavateľstvo Batelier Records prichádza s novinkou, ktorá má už teraz na Slovensku nečakane veľa priaznivcov. Prešovská reggae/world music formácia N30 Akustika vydáva debutový album pod názvom „Vnímaj to svetlo“ s dvanástimi skladbami, z čoho jedna je inštrumentálna. Vonku je aj aktuálny singel s videoklipom ku skladbe „Duchovná revolúcia“. Skupina odpromuje nový album 18. októbra v bratislavskom klube Batelier.

Zoskupenie, ktoré je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary,
rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly vznikla v roku 2012, no už teraz má za sebou množstvo odohraných koncertov. V hudbe N30 Akustiky necítiť len vplyv ďalekej Jamajky, ale aj tatranského ducha.

„K tvorbe nás inšpiruje každodenný život v prítomnosti, precítenie ľudstva a prírody ako celku. Tiež aj možnosť motivovať poslucháča k pokojnému a radostnému užívaniu si a uvedomeniu. Svet je krásny a stačí, aby sme sa ho mi ľudia snažili tvoriť taký aký chceme, a na to je potrebné zǎcať od seba a vedieť čo chceme. A to je duchovná revolúcia.“ 

Debut je pritom hudobne veľmi bohatý: ide o zmes folku, reggae a príbuzných žánrov, čím hudobníci vytvorili skutočne unikátny a svojský „sound“, uviedol Poky z Batelier Records. „Lyricky je album viac než podarený a Dominik Varchola v ňom prezentuje svoje textárske umenie a schopnosť zladiť inteligentné texty so silným odkazom s chytľavými melódiami,“ doplnil.

Album bol nahrávaný v prešovskom štúdiu Za Kalváriou u Martina Sejka, ktorý sa postaral aj o finálny mix a master. Hostia doplnili CD o akordeón, trúbku, trombón, elektrickú gitaru, či beatbox. Vokálom zas album obohatili speváci Poky a Erik z Medial Banana a Turne.

Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle), Miro Szirmai (perkusie) vznikla v r. 2012.

Pevné jadro formácie sa vytvorilo stretnutím Dominika Varcholu, ktorý je tiež hlavným textárom, Filipa Činčalu a Paliho Kavľu. Svoj prvý koncert odohrali v Prešove, kde ešte ako trio predstavili prvé tri pesničky. Z pôvodne „elektrickej kapely“ (bicie, el. gitary, el. basa, atď.) s názvom N3O a Med Jam Band hrávajúcej reggae, hip-hop, funky, vznikol nápad realizovať akustický projekt, ktorý sa ujal. Kapelu potom obohatili ďalší členovia: huslista Filip Lipka a cajonista Tomáš Bocko, ktorého po čase nahradil perkusionista Miro Szirmai.

Chalani svoj debut oficálne pokrstia už túto sobotu (18.10.) v bratislavskom Batelieri, kde vystúpia aj so svojím spriazneným Rebelution Soundom.
Link na event.

Ak by vás zaujímalo kde ešte by ste si mohli N3O Akustiku pozrieť, tu sú termíny ich pripravovanej tour:

7.11. Banska Stiavnica, Archanjel caffe
8.11. Levice, Na kus reči
14.11. Tatranska Lomnica, Switch club
15.11. Liptovský Mikuláš, Adventure music club
16.11. Ružomberok, Panoptikum
22.11. Považská Bystrica, Umelci B2 Club
4.12. Nitra, Trafačka
6.12. Prešov, Wave Club

 

N3O KRST

Share Button
(Visited 753 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook