Peetah Morgan dnes v Bratislave!

Už dnes sa v Bratislave koná akcia mesiaca! Do Ateliéru Babylon má namierené Peetah Morgan, frontman legendárnej jamajskej kapely Morgan Heritage. Peetah sa narodil, aby tvoril hudbu. Je jedným z detí jamajského speváka Denroya Morgana a narodil sa v Brooklyne (New York City), ktorý bol domovom pre tisícky jamajčanov od roku 1960. Aj napriek tomu, že on a väčšina jeho súrodencov boli narodení v USA, Peetah doma vyvoláva silnú jamajskú atmosféru. Čím viac jeho rodičia hrali hudbu ako Toots &  The Maytals, The Heptones a podobné, Peetah tvrdí, že ho tým viac priťahovalo R&B a soulová hudba už od malička.

Práve preto sa dnes môžeme okrem Reggae tešiť aj na rôzne vplyvy amerického R&B a Soulu, spolu s nestárnucimi klasikami od “domovskej kapely” Morgan Heritage. Počas večera v Babylone vystúpia aj Ras Štvanec, Dj Masaka, Kuryol, Fayah Sound a rakúska dancehall queen Janet Phoenix!

Style: "Porcelain vivid" peetah_morgan

Share Button
(Visited 584 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook