Beenie Man, Astronauts a ich “Chikungunya”

Pred viac než dekádou zabodoval Beenie Man svojou pesničkou o chorobe “Dengue Fever“. Teraz sa rozhodol svoj “move” zopakovať, spojil sily s Astronauts a vydali trek s názvom Chikungunya. Chikungunya je nákaza, ktorá sa počas posledných mesiacoch preháňa Jamajkou, prenášaná vraj komármi.
Beenie Man o chorobe nespieva zrovna tragicky, skôr vtipne a uštipačnými poznámkami si z chroby v podstate robí srandu, čo prekvapivo nevyvoláva pobúrené reakcie u Jamajčanov. Skôr naopak, pesničku to vystrelilo a pomaly sa stáva tematickým hitom. Trek produkovali LockeCityMusic Group.

Beenie vo svojom texte vtipne spomína aj iné chroby, ktoré za posledných 100 rokov terorizujú ľudstvo. Tu je malá ukážka: “We face flu, polo, pink eye, chicken pox, we thank God fi nuh send Ebola We face mumps, measles and cancer The AIDS question still nuh have no answer Ah biological war dem a start pon we Dem send a mosquito weh a backbiter

Najviac ale zabili Astronauts svojou vtipnou hláškou: “Mi nuh fraida nuh human being ,or how much gunman inna yu scheme Yu could have a dozen M 16 Mi only fraida chikungunya Mi no care yu a which bad man Neither which garrison yu come from Yu coulda spar wid a million don Mi only fraida chicken gunman.” Čo v skrátenom preklade znamená niečo ako: Nebojím sa žiadnych ľudí či badmanov, možeš mať hocijaké zbraňe a byť z hocijakej štvrte, ale jediný gunman kotrého sa bojím je chicken gunman.

beenie-man-chik

Share Button

Related Post

Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.