Spoznajte “African Empress” Tenza Di Boss Lady

Predstavme si krásnu jamajčanku momentálne žijúcu v Británii Tenza Di Boss Lady. Jej najnovší videoklip k novinke “African Empress” je vydaný pod Suncycle Digital a TMD Records. Tenza v ňom odsudzuje jamajské ženy, ktoré si dvajú zosvetľovať pokožku, pričom si myslia, že biela je vo svete viac in a pomôže im skôr sa zaradiť do spoločnosti. Práve týmto ženám odkazuje, že by mali byť hrdé na svoju farbu pokožky a mali by sa milovať také aké sú. Skin-bleaching je na jamajke aj v afrike veľmi kontroverznou témou, zosvetľovanie pokožky ju sprevádza už dlhé obdobie (viď napríklad track Nardo Ranks – “Dem A Bleach”) pričom niektorí ju zásadne odsudzujú, iní ju v obľube vykonávajú.

African Empress však má svoj zásadný názor. Procedúra, ktorá vykonáva bielenie je nielen neprirodzená ale aj nezdravá, pretože sú pri nej používané prostriedky ako pri bielení prádla. Táto jamajská diva sa práve vrátila z afrického turné, ktoré ju inšpirovalo vo vytvorení tejto skladby. Všetky zisky z tejto chune pôjdu do jej vlastného charitatívneho spolku “BossLady Charity” , ktorý pomáha chudobným a deťom v núdzi vo vzdelávaní od útleho veku.

tenza33

Tenza vyrastala do svojich 14 rokov v Montego Bay na Jamajke, kedy sa potom presťahovala do Británie. Pochádza z mnohopočetnej rodiny, má až 14 súrodencov. Začiatky v novom prostredí boli ťažké, no po viacerých návštevách tnečných a speváckych kurzov sa po rokoch vyšvihla a začala pôsobiť v dancehallovom triu Fya (okrem iných mali aj dva dosť známe tracky “Too Hot” a “Must Be Love”). Dnes si však už vyše troch rokov buduje sólo kariéru, má za sebou úspešné turné vo Francúzsku, Švédsku, Británii a ostatných krajinách Európy. Na konte má album “Wicked Like Me” a má vlastný label Tenza Music Digital.

tenza2

Share Button
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.