V sobotu 15.11 je v Čadci One Love Night, prídu Tribuman a Longfingah

Už túto sobotu sa uskutoční v meste Čadca masívna akcia One Love night, ktorá patrí medzi najdlhšie fungujúce reggae eventy na Slovensku. Okrem francúzskeho Mc a trubkára Tribumana, ktorý je na slovenskom turné, si organizátori pozvali špeciálne do Čadce aj výnimočného hosťa z Berlína. V sobotu 15.11.2014 pricestuje Longfingah, ktorý odohrá jediný svoj koncert práve na One Love night. Majú spolu aj nejaké veci, takže môžete ich čakať spolu aj naživo.

Longfingah patrí medzi popredných MC´s na Nemeckej reggae scéne. Za posledné roky prezentoval svoj energický štýl v mnohých európskych krajinách. Nedávno precestoval s kapelou iLLBiLLY HiTEC Mexiko a Indiu. Medzi tým vyprodukoval veľké množstvo CD, vinylov, a singlov. Disponuje spoluprácou so známymi producentmi ako Mungo´s Hifi, Dubmatix, či Zion Train.

Jeho kariéra začala v roku 1996 ako MC s hip-hopovou crew Only Lyrikz. V roku 1998 sa stal spevákom ska-punkovej kapely Ska-T, kde si vycibril svoj raggamuffin štýl ovplyvnený legendami ako Charlie Chaplin alebo Papa San. Od roku 2003 Longfingah pôsobí v reggae-jazzovej kapele Wood In Di Fire, s ktorou vystupuje každý mesiac v Berlíne. Do roku 2007 odohral s kapelou Ska-T cez 300 koncertov Postupne si vybudoval obrovský rešpekt na reggae-dancehall scéne i mimo nej, čo vyústilo do toho, že začal častejšie hrávať aj s miestnymi sound systémami. Aktuálne pracuje na vydaní svojho štvrtého albumu s Hardy Digital.

O Tribumanovej tour sa dozvieš viac TU!

Tohto sympatického chlapíka uvidíte aj po boku domáceho supportu: Sever Zeme; live band a Akai4000. Okrem reggae sa môžete tešiť na ragga-jungle, dub, dancehall, ska,…

Event na udalosť nájdeš tu, takisto prebieha aj súťaž o vstupy.

Pozvánka na akcošku:

Line up
20:00-21:30 DJ Spliff
21:30-22:15 Sever Zeme; live band
22:30-00:30 Tribuman (F) & Longfingah (DE)
00:45-01:30 Akai4000
01:30-03:00 DJ Spliff & selecta Halliday

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.