New Kingston idú napred s tretím albumom

New Kingston je názov kapelky, ktorá oznámila príchod svojho nového, v poradí tretieho, albumu. “Kingston City”, naplánovali vydať 27. januára. Prednedávnom dodali aj lyrics video k novému tracku “Can´t Stop A Man”, ktorý si môžete teraz vypočuť. Vychádza pod Easy Star Records, tak ako aj celý album.

Zostavu kapely New Kingston tvoria traja bratia (Tahir, Courtney Jr. a Stephen), ktorý s hudbou vyrastajú už od malička. Kapelu založili v roku 2006, kedy začali hrávať cover verzie známich hitov od Boba Marleyho, Earth, Wind & Fire, Dennis-a Brown-a alebo Michael-a Jackson-a. Vyrastali v Brooklyne, vo výchove svojho otca, ktorý pôsobí ako basista. Ten im vymyslel aj názov kapely, ktorý reflektuje kombináciu jamajských koreňov a brooklynského domova, pričom obidve miesta zanechali určitý vplyv na ich nasledujúcu tvorbu. Začínali hrávať v malých podnikoch a pivničkách, no ich talent rýchlo vyšiel na povrch a hneď si získali podporu celej scény, dali si veľké koncertné turné a navštívili veľké množstvo festivalov. Spolupracovali aj napríklad s Collie Buddz-om, ku ktorému sa pripojili ako back-ovacia kapela počas jeho turné.

Na konte majú dva albumy, “In The Streets” z 2010 a “Kingston University” z 2013, a práve chystajú svoj tretí album, ktorý si onedlho budeme môcť vypočuť. Spolupaxovali na ňom s Wailing Souls, Tribal Seeds, Sister Carol alebo aj Dub Inc.

coveralumunewkingston

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.