Soca Monday #6 New Year Edition

Soca music sa ako hudboný štýl rok čo rok dostáva viac popularity a schádza do širšieho povedomia verejnosti, nielen v karibiku ale aj v celom svete. Nespočetné množstvo karnevalov, zábav a trackov sa pomaly dostáva z Triniadu do Európy a celého sveta. Čoraz viac reggae, a väčšinou dancehallových interpretov tvoria aj v štýle soca alebo v jej príbuznom štýle. V dnešnom novoročnom špeciáli si predstavíme tracky a riddimy, ktoré ma v tomto roku najviac zaujali.

V 2014 zahviezdil najmä súčasný “kráľ” soca hudby, Bunji Garlin, ktorý v tomto roku vydal album “Differrentology” a vyšiel pod najväčším jamajským labelom VP Records. Jeho track s Diplo-m a Elifant “All Or Nothing” môžu spoznať fanúšikovia FIFY, pre ktorú nahrali track pre nasledujúcu sezónu 2015. Ďalej nesmieme zabudnúť na jeho hity “Truck On The Road”, “Carnival Tabanca”, “Bad Mind” alebo veľkú pecku “Tun Up”, ktorú nahral so Stylo G v produkcii s Jus Now.

Machel Montano, tohtoročný víťaz súťaží Power Soca Monarch a Road March s pesničkou “Ministry Of Road” nie je určite pozadu, obaja spolu s Bunji-m tento rok produkovali tracky ako na bežiacom páse. “Remedy”, “Happiest Man Alive”, “E.P.I.C.”, “Endless Wuk” alebo “Haunted” boli veľké hity, ktoré zožali úspech všade po svete. Jeho remix hitu s Timaya “Shake Up Your Bum Bum”, ktorý bol originálne nahraný so Sean Paul-om. Ktorý z nich je lepší môžete posúdiť sami :). Machel tiež daj aj (pre mňa) najväčšiu pecku roka, o ktorej sa dočítaš v závere článku.

Ďalším mojim obľúbencom bol tento rok aj dancehallista Charly Black. Po minuloročnom hite “Fiesta” prišiel s mnohými vecmi, ako “Jamaican Every Day”. “I´m a jamaican I am a jamaican, proud jamaican, i am a jamaican, man a yardie: black gold and green.” Ďalej pejky “Ganja”, “Funn” alebo “Tyad Fi Si Mi” na ešte čerstvý decembrový našlapaný Intoxxicated Riddim. Ak prejdeme aj do dancehallu, objavil sa aj na Carribean Party Riddime s Firm s “Bubbles and Clip”, alebo na reggae Galang Riddime s veselou peckou “Legalize It”.

Čo sa týka riddimov, ktorých bolo nespočetné množstvo, u mňa najviac zahviezdil už hneď v januári Chuku Chuku Riddim, ktorý obsahuje pesničky od môjho obľúbencaKes “Never See Come See”, T.O.K. “Overdose” a Denise Belfon “Chuku Chuku”. Veľké tohtoročné veci boli aj Mr. Killa so svojou “Rolly Polly”, Farmer Nappy s klasickou old-school veselou tune “Big Party People”. Ďalším veľkým vajb-makerom môžeme označiť pána menom Kerwin Du Bois, ktorý vyhral tohtoročný International Groovy Soca Monarch Contest s pesničkou “Too Real”:

“If it looks dangerous, maybe you should take a pause before you tackle it.”

Na záver predstavujem pecku, ktorú určite netreba nikomu predstavovať, “Sound bang” o ktorú sa postarali Machel Montano a Major Lazer! Nedávno im na ňu vyšiel aj videoklip pod ADR Productions. Whaaat a tuuune!

A príjemný zbytok roka ti želá Soca Monday! A na Silvestra si nezabudni dať aj poriadny soca nášup!


“Di place tun up when di sound bang, tun up when di sound bang,
tun up when di sound bang di bass!
Di place tun up when di sound bang, tun up when di sound bang
Major Lazer mash up di place!”

BONUS: Stylo G – Move Back!

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.