NEW ALBUM: Sly & Robbie presents No Maddz!

What did you – what did you – what did you just say? Unikátna, dynamická, poetická, sympatická a hlavne talentovaná štvorica skvelých hudobníkov, tvoriacich formáciu No-Maddz, nám 27.1 nastolila ich prvý štúdiový album! Ak ste doteraz túto skvelo zohratú kapelku nepoznali, je na čase to zmeniť. O tom, že sa chytali veľké veci vieme už dlho, mixíkom dub-poetry s veľkou štipkou lahodného roots reggae, ktorej sa venujú už od roku 2000, tešia množstvo ľudí a sú roky veľkým objektom záujmu nielen na Jamajke. Ako kapela fungujú už vyše sedem rokov, počas ktorých stihli okrem množstva iných vecí vydať aj špeciálny debutový live album “The Trod”, jeden z mála, keď nie jediný svojho druhu tohto milénia. V tomto najnovšom počine si ich odchytilo legendárne producentské duo Sly & Robbie, ktorí im celý album vydali pod Taxi Records v spolupráci s Nomaddic Movement Ltd. Sleduj kam sa za tie roky dostali a ako sa im darí v ich “bongo music”, ako to aj sami nazývajú, v kombinácii s heavy dub-ovo a bass-ovo založenou dvojicou.

V celkovo 12-tich trackov môžeme nájsť mnoho nových vecí, avšak nezabudli ani na staršie releasy, ako asi ich naznámejší hit “Puku Poo” aka “Rise Above Profanity”, ktorý si môžeme vypočuť v úplne novej verzii, ktorá je  ešte väčšia šupovica než originál! Alebo “Better Mus Come”, ktorý nahrali po účinkovaní v rovnomennom filme v roku 2010. Naposledy však zaujali video verziou k veľkej veci spovedi “Shotta”, venovanú všetkým “zlým” a nepoučiteľným gunmanom, ktorá je no. 2 na trackliste.

“Shotta beat it till a morning,
nah hear when mama callin,
him full a tough chat and talking,
and a run when big dogs a barking.”

Vo svojej tvorbe nevynechali ani slaďoučké romantické reggae v titulnom prvom tracku “Romance”, ktorý sme si mohli zadovážiť do uší už od minulého roku. V tejto tematike pokračovali aj v “Modern Love Affair”, “Some Kind Of Way” a “Love Story”. V albume si zobrali zo súdka hudobných štýlov viacero vecí, v zozname nechýba nám ani rock-steady veselá  pesnička “Life Of A Party”. Ďalej prichádza veľmi vtipné funkovo-groovy prevedenie piesne “Now That We Found Love” na weed tematiku s názvom “Ganja Strain”. You can smell goody ganja smell goody! Yeas, a troška klasiky z iného súdka,  old-schoolovo dancehallový track “Order My Steps”, kotrý uzatvára celý tento počin.

Skvelo prevedený a ukážkovo zaspievaný album, v ktorom mi absolútne nič nechýbalo, od skvelej kapely, ktorú čaká ešte pestrá budúcnosť. Osobne ma veľmi potešil a teším sa na ďalšie nové veci, tejto kombinácii zatiaľ dávam jednotku s hviezdičkou. Ich osobitý štýl a lyrickosť musí chytiť aj vás, maaaaaadd(z)!

Keďže voľne k vypočutiu album momentálne nie je k dispozícii, môžete si ho zakúpiť na iTunes, kde si viete vypočuť aj krátke snippety, zatiaľ si vychutnajte “staré” dobré pecočky a zostrih z launch party, na ktorej sa objavili aj po boku Marcie Griffiths.

 

Tracklist
01. Romance
02. Shotta
03. Better Must Come
04. Modern Love Affair
05. Love Story
06. Some Kind a Way
07. Sun Comes Up
08. Let’s Dance
09. Life of the Party
10. Ganja Stain
11. Puku Poo
12. Order My Steps

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.