Exkluzívne video: Chronixx & Inner Circle ft. Jacob Miller – News Carryin´ Dread

“I´ve never ask you nuttin what you tell me I beg you daily to cease, and still you keep talking… Ah-ah-ah.” Yes! Chronixx v mighty kombinácii s Inner Circle a Jacob Miller práve zverejnili dlhoočakávané video na ich najnovší hit “News Carryin´ Dread” aka Tenament Yard. Práve tomuto nesmrteľnému hitu dali umelci úplne novú podobu, jeho význam však zostal zachovaný. Tak ako aj hlavný interpret, Jacob Miller, ktorého hlas do piesne nasamplovali. Pozri si toto krásne video od Gil Green & Damian Fyffe, na veľkú tune od Soundbwoy Entertainment.

Príbeh sa najprv odohráva v Kingstone v roku 1975, kedy vyšiel originál tejto skladby, ukazuje mladého Chronixx-a, počúvajúceho jeho starú mamu, ktorá mu rozpráva životné skúsenosti a rady. “My granny tell me from mi a likkle baby h that keeped his mouth shall stay out of problem.” spieva Chronixx, ako kedysi Jacob “dreadlock can´t live in a tenament yard”, čím poukazujú na rovnaký problém. Rasta nemôže žiť na mieste, kde ho každý sleduje a ohovára. Vo video, alebo krátkom filme, zobrazuje bežné udalosti dňa rôznych ľudí, ktorí sú obeťami modernej techniky a sociálnych sietí. Veria klamstvám, ktoré sa šíria a nevnímajú ani krásny svet okolo nich. Práve vtedy prichádza vysmiaty  Chronixx a uvedie všetkých na správnu nôtu.

“Oh Dread, your mouth a go put you inna problem…
Seems like you is a news carryin´ dread,
so I ain´t tarrying you on.
Same mouth that chatter with me, will chatter of me
mouth murderer, big informer!”

chronixx temament yard1 chronixx tenament yard 3 chronixx tenament yard2 chronixx

Share Button
(Visited 523 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook