Marley-ovský Set Up Shop znova dobyl Billboard chart!

Deň pred Štedrým dňom, 23.12.2014, nás bratia Marleyovci potešili predčasným vianočným darčekom v podobe druhého pokračovania kompilácie Set Up Shop vol. 2. Tento album vydali pod vlastným labelom Ghetto Youths Internationtion (GYI), na ktorom okrem bratov Marleyovcov zažiarili aj ich kamoši a nielen mladé talenty zo scény. Dá sa povedať, že po ich úspešnej plavbe cez Ameriku a Karibik, Welcome To Jamrock Reggae Cruise, sa im ku koncu roku neprestalo dariť a po skoro dvoch rokoch znova prišli s kvalitným materiálom, ktorý už úspešne stihol obletieť celý svet. Stephen, Damian a Julian sa určite tešia, pretože už dva týždne pred oficiálnym releasom bol Set Up Shop 9-tym najpredvanejším albumom na iTunes, kde momentálne zaberá 7-mu priečku. Set Up Shop vol.2 dobyl aj Billboard Reggae Album Chart, v ktorom okamžite vytlačil z prvenstva “Amid The Noise And Haste” od SOJA a stále sa drží na vrchole. Presne tak, ako vo februári 2013, kedy sa prvé vydanie tiež okamžite dostalo na prvé miesto. Ako sa bratia pre médiá vyjadrili, každý track je iný, no všetky obsahujú hlbokú message, ktorú sa snažia šíriť ďalej. Je to fakt obrovské, yuh betta listen!

štramáci

SET UP SHOP VOL. 2 obsahuje 15 fajnových trackov, niektoré sú úplné novinky, niektoré sme mohli počuť už dávnejšie. Názov Set Up Shop pochádza z ešte prvej kompilácie, kedy nosnou pesničkou bol “Set Up Shop” od Damiana. V tejto kompilácii je to znova práve on, ktorý otvára celý album veľkou skladbou “Hard Work”, jednou z najvýraznejších piesní minulého roka. Okrem tejto sa Damian nachádza ešte v ďalších štyroch. Zaradili sem “Gunman World” aka “Is It Worth It?” z Rootsman Riddimu, ďalej naspieval refrén do africky orientovanej tune s hlbokou message “The Living Breed”, na ktorej sa podieľal spolu s Black-Am-I, Biggz General a Stephenovym synom Jo Mersa.  So Spragga Benz a Stephenom oživili tune “Bongo Nyah” a v auguste spolu so Stephenom naspievali “Strike Hard” pre jamajské futbalistky ako support, ktorým sa v tom čase v lige začalo dariť.

“I´m putting in the hard work, work
some money broker have me as a money making expert”

 

Jedným z klenotov tohto albumu je určite Christopher Ellis, syn legendárneho Altona Ellisa, ktorý sa vydal po stopách svojho nebohého otca a tvorí strictly roots reggae. V Set Up Shop sa neobjavil po prvý krát, taktiež aj predminulý rok mu GYI vydával aj debutové EP Better Than Love, z ktorého titulnú pesničku s Irie Love zremixovali a použili aj na tomto albume. Ďalšiu vec, s veselým a živým riddimom avšak hlbokým morálnym obsahom o tom, prečo sú ľudia vo svete takí chladní, “Rollercoaster” obohatili aj o auto-tune, avšak v tomto prípade to uchu lahodí :).

Syn najstaršieho žijúceho Marleyho Jo Mersa dodal dva svoje tracky, “Sunshine” a “Rock And Swing”, svoj náklad doložili aj Cham v pejke Sh@t. Tiež už aj klasicky prispel Wayne Marshall s “On The Corner” a spoločnou “Nah Give Up” s Tarrusom Rileym. One dropovým klasickým trackom “In The Ghetto” prispel aj Black-Am-I, práve ktorý záver celej kompilácie uzavrel s “Dwelling”. Na tomto fajnovom trackliste si každý môže nájsť niečo svoje, o čom svedčia aj veľké pozitívne ohlasy a celosvetová úspešnosť.

GYI vedená bratmi Ziggy-m, Julian-om, Stephen-om a Damian-om, začala svoju činnosť začiatkom roku 2002 s cieľom objaviť a podporiť mladé a vychádzajpce talenty. Okrem svojich kompilácií od toho času vydali albumy “Tru Colors” od Wayne Marshall-a, “Comfortable” od Jo Mersa Marleyho, EP “Better Than Love” od Christophera Ellisa”, Jah Army Riddim a ešte mnoho ďalších trackov.

Tracklist
1. Hard Work – Damian Marley
2. The Living Breed – Damian Marley, Black-Am-I, Biggz General, Jo Mersa & Illestr8
3. On The Corner – Wayne Marshall
4. Roller Coaster – Christopher Ellis
5. Bongo Nyah – Stephen Marley feat. Spragga Benz & Damian Marley
6. Is It Worth It? (Gunman World) – Damian Marley
7. In The Ghetto – Black-Am-I
8. Sunshine – Jo Mersa
9. Better Than Love Remix – Christopher Ellis feat. Irie Love
10. Never Too Ruff – Julian Marley & Junior Reid
11. Rock and Swing – Jo Mersa
12. Sh@t – Cham
13. Strike Hard – Stephen Marley & Damian Marley
14. Nah Give Up – Wayne Marshall feat. Tarrus Riley
15. Dwelling – Black-Am-I

Share Button
(Visited 43 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook