Protoje čoskoro prichádza s tretím albumom!

Máme super správy! Po svojich dvoch výborných albumoch 7 Year Itch a 8 Years Affair si pre svojich fans Protoje nachystal nový dlho-očakávaný album “Ancient Future”. K nemu včera konečne zverejnil cover, tracklist aj dátum releasu, ktorý je stanovený na 10.3. Významná postava revival scény, na ktorej má už dlhoročné teplé miestečko, vyniká svojim unikátnym štýlom, skvelými a precítenými lyrics, super beatmi a neposledne aj top sprievodnou kapelou The Indiggantion. Vodu nedávno zavíril so svojim najnovším singlom “Stylin”, aka druhým odhaleným počinom nového albumu. Na jedenástich trackoch sa po jeho boku objavia kamoši z revival scény, ako napríklad Chronixx, ich mighty spolupráca na veľkej veci “Who Knows” je snáď už každému známa. Na zozname feat-ov nemohol chýbať ani pán lyricist Kabaka Pyramid, s ktorým nahral posledný track albumu, “The Flame”. Najviac sa asi teším na kombináciu s Jesse Royal-om a Sevanou v “Sudden Flight”. Práve s touto šarmantnou dámou, svojim objavom, ktorý pred pár mesiacmi vhodil na scénu s trackom “Bit Too Shy”, ktorý jej sám aj vydal, má pripravený príbeh “Love Gone Cold”. Tešiť sa môžeme aj na textovo vyšperkovaný track “Criminal” (mega!), ktorý už dáva aj na svojich koncertoch (kukaj “Criminal” in Wupperal, Germany) alebo na fresh prerábku hitu “Why Won´t You Listen” od Prince Bustera, ku ktorej je zatiaľ vonku live verzia pre BBC 1Xtra (video čekuj tu!).

Ako sa Protoje vyjadril na svojom fanpage na sociálnej sieti, v tomto albume sa najviac snažil byť veriť tomu čo vo vnútri cíti, povedať to svetu, sledovať ako na to budú ľudia reagovať a následne sa z toho mnohému naučiť. Hudba je pre neho hlavným nástrojom komunikácie so sebou samým, kedy následne odovzdáva odkazu každému, kto ho počúva. Tento album považuje za veľmi špeciálny, pretože sa konečne cíti ako artist ktorý môže robiť to, čo chce a čo má rád. Je známi svoji výrokom: “We play what we want to play, how we want to play, when we want to play it! I like it, do you like it?”

Všetky tracky albumu mu produkoval jeho kamarát producent Winta James skrz Overstand Entertainment. Ako upútavku pre nový album posielajú masívny dub-ový remix hitu “Who Knows Dub”, ktorému vizuál dodal Taj Francis (ktorý robil aj “Stylin”). Protoje sa po release chystá znova do Európy, takže ho môžeš najbližšie exkluzívne vyčekovať napríklad na Reggaeville Eastern akciách v Nemecku.

Tracklist

1. Protection (feat. Mortimer)
2. Criminal
3. Who Knows (feat. Chronixx)
4. All Will Have to Change
5. Stylin’
6. Love Gone Cold (feat. Sevana)
7. Sudden Flight (feat. Jesse Royal & Sevana)
8. Bubblin’
9. Answer To Your Name
10. Who Can You Call
11. The Flame (feat. Kabaka Pyramid)

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.