Reggae Callin’ party je späť s iLLBiLLY HiTEC a Longfingah!

Masívna Reggae Callin’ party znova ožíva a vracia sa po dvoch rokoch späť do miesta svojho vzniku! Vo štvrtok 29.1. v Klube Dole očakávame vzácnu návštevu z Nemecka, ktorú si nemôžeš nechať ujsť. Pozvanie na našu prvú akciu roka prijala nemecká partička iLLBiLLY HiTEC a spevák a mc Longfingah, ktorí spoločne predstavia svoje najnovšie veci, počnúc novým EP “Reggae Not Dead”. A o to aby si si odral svoje tanečné botky sa postarajú so svojimi setmi aj Dj Simple Sample a Pokyman, takže buď si istý, že dojdi!

Na svoje si prídu fanúšikovia zmesky reggae, dub-u a elektra, ktorého majú v projekte iLLBiLLY HiTEC nadostač. Chlapci z Berlína vo svojich shows kombinujú reggae s dubstepom, junglom ale aj hip hop-om, pričom im nechýba ani ragga mc a live bicie. Ich vystúpenia sa vyznačujú veľkou energickosťou s ťažkými beatmi vyselektovanými z klasických pesničiek so štipkou “novej doby”. Na konte majú tri albumy, s ktorými precestovali celú Európu, Áziu aj Južnú Ameriku. Najnovší počin, ktorý nám prídu predstaviť je ešte čerstvunké EP s názvom “Reggae Not Dead”. Na ňom spolupracovali aj s Longfingahom, francúzskym trúbkarom a spevákom Tribumanom, či mexickým Lengualerta. S Longfingahom spolupracujú už dlhé roky, takže príď sa pozrieť na túto zohratú úderku, ktorá v Nemecku tvorí top dubovo-elektronickej scény!

Longfingah patrí medzi popredných MC´s na nemeckej reggae scéne. Za posledné roky prezentoval svoj energický štýl v mnohých európskych krajinách, tiež sprevádzal aj iLLBiLLY HiTEC v Mexiku a Indii. V minulosti spolupracoval so známymi producentmi ako Mungo´s Hifi, Dubmatix, či Zion Train. Jeho raggamuffin štýl ovplyvnený legendami ako Charlie Chaplin alebo Papa San, tiež pôsobí v reggae-jazzovej kapele Wood In Di Fire, s ktorou každý mesiac vystupuje v rodnom Berlíne. Aktuálne pracuje na vydaní svojho štvrtého albumu s Hardy Digital.

EVENT: Reggae Callin @ Klub Dole

Vstup na túto našlapanú party je: 5€

illbilly-reggae-callin-v2

ilbillyhitec

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.