Blessed Earthstrong Dennis Brown (1 February 1957 – 1 July 1999)

Dennis Emanuel Brown by dnes oslávil svojich 58 rokov. Pri tejto príležitosti sa vrátime späť do minulosti a pripomeňme si, tohto veľkého človeka. Svoju kariéru odštartoval už v 60.tych rokoch, keď mal iba jedenásť rokov. Odvtedy nahral vyše veľké množstvo albumov, vďaka ktorým ho Bob Marley označoval za svojho obľúbeného reggae interpreta.

dennis brown2

Jeho prvé skúsenosti pred publikom majú svoje začiatky v klube, kde mával jeho brat komediálne vystúpenia, kedy začal pôsobiť ako vokalista lokálnej kapely Fabulous Falcons. Bol ovplyvnený tvorbou Delroy Wilson-a, John-a Holt-a, Errol Dunkley-ho alebo Bob-a Andy-ho. Jeho prvým oficiálnym releasom bol “No Man is an Island”, ktorý vydal rovno pod labelom Studio One. Medzinárodne známym a uznávaným sa stal po vydaní hitu“Money In My Pocket”, po ktorom začal topovať jamajské a britské rebríčky a zároveň sa vydal aj na turné do UK, kde, dá sa povedať už patril a kde sa neustále vracal.

Za jeho úspechov môžeme považovať aj množstvo spoluprác s Joe Gibbs-om, Lee Scratch Perry-m, Prince Jammy-m, duom Sly & Robbie alebo Gregory Isaacs-om a mnohými vydavateľstvami a producentami. Medzi jeho najväčšie hity patria “Here I Come”, “Revolution”, “The Promise Land”, “Queen Majesty”, “Judge Not” alebo albumy “Visions Of Dennis Brown”. Dennis opustil tento svet koncom mája roku 1999 v Kingstone, kde sa aj narodil. Po sebe nechal vyše 75 albumov, trinásť krásnych detí, množstvo fanúšikov a svojich nasledovníkov, pre ktorých bol inšpiráciou. Česť jeho tvorbe a pamiatke.

“I don’t want to sing and not live it. I must live it. If I can sing songs that people can watch me living, then they can take my work”

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.