Chystá sa “The Remake of the Classics”

Producent Everton Moore aka Caveman plánuje čoskoro odhaliť veľmi zaujímavý projekt. Už čoskoro môžeme očakávať veľkú kompiláciu remake-ov starých, ale nesmrteľných reggae klasík. Pracuje na ňom spolu s bubeníkom z kapely Mystic Revealers, Nicky-m Henry-m. Obaja sú veľkí podporovatelia novej scény, jej skĺbenia s klasickou a oboznámenia mladých so starou produkciou. Na albume “The Remake of the Classics” sa objaví množstvo súčasných interpretov, ktorí dajú nový šat 20-tim trackom.

Na produkcii albumu sa usilovne pracuje v Caveman štúdiu v Kingstone, spoločne s top hudobníkmi ako sú saxofonista Dean Fraser, trombónista Calvin “Bubbles” Cameron alebo Earl Fitsimmons, bubeník z Wailers.

Jedným z najväčších očakávaní bude Sizzla a jeho verzia hitu “Tenement Yard” od Jacob-a Miller-a a Inner Circle. Umelec v nej prevedie nielen svoje spevácke, ale aj hudobnícke schopnosti, pretože sa v nejednom tracku objaví za gitarou. Uvidíme, či nám predvedie väčšiu pecku akou je momentálne najaktuálnejšia horúca novinka, “News Carryin’ Dread”, prerábka tejto chune, o ktorú sa spolu s kapelou postaral mladý talent Chronixx.

recei10204050712451702

Ďalej je známe, že sa na kompilácii objavia umelci ako Proverbs (ten prespieval “Fade Away” od Junior-a Biles-a), Fred Locks (“Whip Them Jah” – Dennis Brown) alebo Jesse Black (“Marcus Garvey” – Burning Spears). Tiež budeme mať možnosť počuť “Stormy Night” originally od Fred-a Locks-a, ktorú naspieval iba 5-ročný Caveman-ov syn, Selah.

“Nová generácia musí poznať tieto skladby. Mnoho z nich nebolo nikdy predostrených mladým. Potrebujú ich spoznať a stotožniť sa s nimi.” tvrdí Caveman a vysvetľuje dôležitosť tejto práce.

Album bude k mání už začiatkom apríla!

 

Share Button
(Visited 32 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook