Foolproof Riddims a Mardjenal @ Re:ggaeneracia

Na tento piatok si nerob žiadne plány, pretože Flight to Jamaica a Re:fresh club si pre teba pripravili skvelý program! Na 27.2 sa môžeš tešiť na live dub music od Foolproof Riddims v plnej sile, ktorí prídu predstaviť a aj pokrstiť svoje debutové EP. Špeciálnym hosťom večierku bude mladá rising star z Francúzska, Mardjenal, a až do rána ťa budú baviť svojou roots, dub a reggae selekciou Flight to Jamaica dj-i a chalani z Little Lion Soundu. Príď sa zabaviť a načerpať pozitívnu energiu!

Mardjenala, mladého francúza charakterizuje hlavne  jeho energickosť a nezameniteľná farba hlasu. Momentálne pôsobí aj  ako spevák kapely Mardjenal Syndicate, na reggae scénu sa dostal aj vďaka sound sytému v rodnom meste Annecy. Štart jeho kariéry sa datuje v roku 2010, odkedy odohral mnoho vystúpení a spolupracoval viacerými francuzskymi umelcami. Po dvoch rokoch aktivity vydal svoj debutový singel “Faya”, ktorým zožal taký istý úspech ako jeho následný release tracku “My Love”. Okrem reggae a roots je aj milovníkom hip hop-u, ktorého prvky dodávajú jeho šou dobrý vajb. V roku 2013 vydal svoj prvý mixtape “Smile” s 11 trackmi, ktorý je aj na jeho oficiálnej stránke zadarmo na stiahnutie.

Foolproof Riddims je bratislavská kapela hrajúca live DUB music. Impulzom pre vznik kapely bola absencia tohoto žánru na Slovensku, ako aj láska samotných členov ku tejto hudbe. Ich tvorba je ovplyvnená najmä dub a reggae hudbou, ale aj zvukmi elektroniky, výsledkom čoho vznikol ich prvý studio track s názvom Sawer dub. Na pódiu ich môžeme vidieť v zložení bicie, basa, kláves, gitara a saxofón, spolu s členmi starajúcimi sa o sample a live efektovanie, ktoré je neodmyslitelnou súšasťou DUB-ovej hudby.

Partneri: Radio_FM, CITYLIFE.SK, Bratislava Underground Advisor

EVENT!

mardjenal

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Klubová winter edícia Uprising Festivalu už po ôsmykrát! V sobotu 2.decembra sa v Bratislave ukážu Looptroop Rockers a skvelá Sara Lugo so svojou kapelou + mocný lokal reprezent ❄️

event: Uprising Winter Edition 2017
ticket: bit.ly/uwe2017-tickets
...

View on Facebook

Sleduj Medial Banana live práve teraz na Beánia STU! ...

View on Facebook