One Love Night v Čadci ~ 28.2. 2015

One Love night akcia, ktorá sa uskutoční už túto sobotu v Zion clube v Čadci, patrí medzi doslova tradičné akcie na slovenskej reggae scéne. Tradíciu nevidíme v striktnosti reggae healdinerov, ale v dĺžke existencie, ktorú datujeme od roku 2008. Keby sme sa vybrali prierezom celého obdobia, tak by sme sa dostali k menám ako Tribuman & Reggaematix (F), Deadly Hunta (UK), AMO & Band (SK), Moja Reč (SK), Longfingah & iLLBiLLY HiTEC (DE), Medial Banana (SK), Amsie Brown (SE), Dr. Kary (CZ), Mikael (PL)

One Love night je aj v povedomí slovenských i českých sound systemov, vystriedali sa na nej takmer všetky soundy, začo sú organizátori veľmi vďační. Považujú pôsobenie domácich selectorov za veľmi dôležitú súčasť akcie. Jeden z nich, selecta Halliday z One Blood sound crew, napísal:

Bez účasti a existencie slovenských sound systémov by vo všeobecnosti postupne stratilo význam pozývať zahraničných hostí z reggae scény ku nám. Akcie by u nás začínali tichom, pokračovali koncertom a boli by ukončené diskotékou. Doplnenie akcie o Dj-ov/ selectorov iní reggae scény tvorí neodmysliteľnú súčasť One Love night. Bez nich by akcia neprežila, preto im vzdávame úprimne Big up.“

Na najbližšej párty budeme mať možnosť vidieť handlovské zoskupenie Moja Reč (Supa, Delik, J. Bengerer). Okrem nich vystúpi na akcii francúzsky umelec Mardjenal spolu s členom Little Lion soundu zo Ženevy (mimo Čadce absolvujú ešte jeden koncert v Bratislave na Re:ggaeneracii). Sound systemy bude reprezentovať selecta Halliday z One Blood sound crew (Čadca) a Ichiman z Respect vibration sound (Bratislava). Predpoveď na sobotu (28.2.2015) pre Čadcu je jasná, poriadny náklad pozitívnej energie z epicentra Zion clubu.

poster_web

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.