Ska legenda Bad Manners v Košiciach 1.3.2015!

Info pre všetkých SKA nadšencov! Už túto nedeľu sa v Košiciach predstaví britská ska legenda BAD MANNERS, autori hitov ako “My Girl Lollipop”, “Lip Up Fatty” alebo “Walking In The Sunshine”. Koncert sa odohrá v klube Collosseum, kde to títo britskí umelci poriadne rozprúdia, takže ak si z Košíc, 1. marca si okamžite zaznač do kalendárika.

 

Bad Manners je anglická ska kapela na čele s frontmanom Busterom Bloodvesselom. Ich najlepšie časy boli začiatkom 80-tych rokov, keď spolu s inými SKA kapelami ako Madness, The Specials alebo The Selecter ovládali prvé priečky svetových hudobných rebríčkov. Ich najznámejšie albumy boli “Gosh It´s… Bad Manners”, “Loonee Tunes!” a “Ska´n´B”.

Potom čo sa stali populárnymi na britskej pôde, upísali sa v roku 1980 pod Magnet Records, vystupovali vo viacerých televíznych reláciách a následne dostali aj ocenenie na The British Music Awards. Kapelu doteraz každý pozná podľa ich vystrčených jazykov, a oholenej frontmanovej hlavy. Kvôli ich správaniu boli ich piesne na British BBC Show zakázané, neskôr aj v Taliansku, po tom čo pápež videl ich koncert.

Po odchode z vydavateľstva Magnet Records, podpísali kontrakt s TelStar Records, s ktorým vydali kompiláciu Bad Manners. Tá dosiahla číslo 23 v UK Album Chart, a zaručila im návrat poroznosti médií aj verejnosti. Od roku 1985 koncertovali nepretržite dva roky s novým albumom “Mental Notes”, avšak po tejto šnúre spevák kapelu rozpustil. Opäť sa dali dokopy o dva roky, kedy sa znova vydali svetové turné, po ktorom vydali album “Fat Sound”.

Bad Manners budú mať počas tohtoročnej svetovej tour iba dve zastávky na Slovensku, a to Košiciach v klube Collosseum a deň na to v Bratislave v Randal Clube, preto keď si fanúšikom SKA, utekaj si po lístok, lebo to bude fakt BAAAAD!

Lístky na koncert si môžeš kúpiť v predpredaji v klube za 13€, na predpredaj.sk za 14€ alebo na mieste za 15€!

EVENT!

Share Button
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.