Conquering Lion z Macedónska ~ 30.4 v Re:fresh clube

Brand new edícia bratislavských reggae parties WAY UP! je na svete! Prvá noc plná reggae, dubu dancehallu a nielen toho ťa čaká už 30.4 v Re:fresh clube, kde sa ti predstaví veľmi pozitívna macedónska kapelka Conquering Lion. Na majku zahviezdia aj chalani Vigi a Muwan, ako duo Balans. Tí si v rámci svojho vystúpenia užijú aj krst svojho merchu Lion Paw Clothing. Pred ani po koncerte ti však oddýchnuť nedajú ani bratislavskí selektori Pokyman, Simple Sample a Gunfingah. Nový djský vietor zafúka aj od brand new dievčenskej dvojice Zugrée a V.V, ktoré si pre svoju šou prichystali hostí a mnoho prekvapení.

EVENT!

Conquering Lion sú kapelka tvoriaca fusion dub a reggae music spolu s rockom, punkom a ska pôsobiaca od roku 2007 na macedónskej scéne. Siedmi sympatický chlapci plní energie pochádzajúci z mesta Tetovo majú na konte debutový album “I” z roku 2009, ktorý obsahuje 10 trackov. Objavila sa na ňom aj jamajská kolaborácia s Jah Clarity na skladbe “Jah Love”. Od obdobia pôsobenia stihli precestovať značnú časť Balkánu, čiže domáce Macedónsko, Srbsko, Bulharsko, Grécko, Chorvátsko, Albánsko, Rumunsko alebo Slovinsko, tiež hrali aj v Nemecku.

Neskôr im do diskografie pribudol aj druhý album “Know Your Wisdom” vydaný dva roky po debute. Po ňom sa vydali na veľké a úspešné balkánske turné, kedy sa na stage-i objavili po boku umelcov ako sú Manu Chao, Gentleman, Ras Zacharri alebo Donald Minott. Tretí album na seba nedal dlho čakať a v 2013-tom pod názvom “Revelation”, ktorý im zaručil vystúpenia aj v rozšírenej časti Európy, podarilo sa im dostať do Holandska, Nemecka, ale aj na Slovensko, Čechy a Poľsko. Chlapci sa znova chystajú na cesty a v Bratislave ich môžeš očakávať 30.4 v Re:fresh clube! Tak dojdi!

ďalšie počiny:

http://reggaecallin.com/2015/03/conquering-lion-bitter-sweet-symphony-the-verve-cover/

http://reggaecallin.com/2015/01/video-conquering-lion-fire/

Aktuálni členovia
Guitar, Vocals, Trombone: Stefan Ilievski – Rootsman I
Guitar, Backing Vocals: Bojan Rafajlovski – Happy
Bass Guitar: Dejan Dojevski – Papak
Percussions: Jovan Stepanovikj – Kondur
Sound Master: Igor Rendakov – Spanac
Drums: Aleksandar Georgiadis – Kela
Keyboards: Bojan Bozinovski

conquering lion conquering lion2

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.