Barrington Levy s prvým akustickým albumom

Barrington Levy, 51. ročná hviezda reggae s dlhoročnými skúsenosťami, vydal 5. mája svoj prvý akustický album na ktorom makal posledné dva roky. Na jeho produkcii sa podieľalo Tafari Records a Levy-ho vlastný label Black Roses Entertainment. V poradí 31. album s názvom “AcousticaLevy” je kompiláciou spevákovych hitoviek, ktoré počas rokov nazbieral určite mnohé. V novom šate, ale v klasickom štýle prespieval 13 piesní ku ktorým pridal aj dve úplne nové. Na všetkých spolupracoval so šikovným gitaristom z C Sharp Band, Lamont-om “Monty” Savory-m, po ktorého boku znie Levyho jedinečný hlas aj bez úprav a modifikácií profesionálne a čisto.

Po boku známich vecí tu máme novôtku “Times Hard” a “Life Is Great”, na ktorej mu zahosťoval nemecký spevák Patrice. Samozrejme, že na albume nájdeme aj slávny track “Under Mi Sensi”, originálne z roku 1984 v produkcii Jah Screw, ktorý oživil túto legendárnu skladbu. V tom istom roku vyšiel aj “Here I Come”, single s ktorým doslova zabil britské rebríčky a následne obdržal ocenenie “Najlepší vokalista” v bristkej Reggae Awards. Týmito dvoma hitmi sa dostal aj do Guinessovej knihy rekordov ako prvý reggae interpret, ktorý držal naraz prvé dve miesta v rebríčku. Album rozhodne stojí za vypočutie spolu s ďalšími trackmi ako “Black Roses”, “Murdera” alebo “Teach Di Youths”. Barrington sa už tento mesiac dokonca chystá s novým albumom na tour po Európe a Japonsku. Vyočuj si novinku “Times Hard” alebo krátky preview na iTunes.

Tracklist
1. Murdera
2. Life Is Great
3. Under Mi Sensi
4. Be Strong
5. Personal Oval
6. She´s Mine
7. Black Roses
8. Teach The Youth
9. Things friend
10. Times Hard
11. Here I Come
12. Don´t Run Away
13. Only You
14. Vice Versa Love
15. Vibe Is Right

barringtonlevy-acousticalevy

Share Button
(Visited 57 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook