Line-up na Galota fest doplňuje Raphael!

Galota festival konečne odhalila reggae headlinera svojho festivalu. Je ním mladý talentovaný taliansky spevák, Raphael, ktorý sa k reggae zastúpeniu pripája k už ohláseným Medial Banana, Mickey Dreadalist a Ruffneck Sound. Tretí ročník festivalu na dvoch stage-och prebehne v termíne 7-9. augusta 2015, na novom vyšperkovanom mieste. Headlinerom festivalu je multižánrová kapela N.O.H.A, ktorá vo svojich vystúpeniach kombinuje rôzne hudobné prvky. Kapiel a ostatných umelcov je naozaj kopa, a je si z čoho vyberať, takže na túto veľkú multikulturálnu udalosť augusta určite odporúčame ísť. Celý line-up si môžeš naštudovať na stránke Galota Fest-u.

Galota bude dejiskom slovenského pohára vo freestyle bmx a pôjde o hlavný street jam tejto sezóny na Slovensku. Atmosféru festivalu pri jazere dotvorí street art/graffiti jam ,beach volleyball alebo honest chillout village. Festival tento rok mení miesto konania a presúva sa do veľmi prijemného prostredia , ktorým je areál jazera Zelenej Vody. Priestor ponúka vybavený kemp, športoviská a najmä veľmi dobrú polohu nedaľeko diaľnice D1. Viac info na EVENTE.

raphael1

Raphael Nkereuwem sa narodil v talianskom meste Savona nigérijskému otcovi a talianskej matke v roku 1986. Jeho hudobná púť začína v roku 2002, keď ako 15 ročný zakľadá reggae kapelu Eazy Skankers spoločne s Andrea Bottaro. Po krátkom fungovaní sa stávajú predskokanom niekoľkých významných umelcov a vydávajú sa na turné po Taliansku. V roku 2004 dostávajú pozvanie na festival Rototom Sunsplash ako víťazi talianskeho reggae contestu. Ten istý rok kapela otvárala jeden z posledných koncertov legendárneho Desmonda Dekkera.

Počas roku 2007 Raphael navštevuje Jamajku, ktorá mu učarovala svojou kultúrou a tradíciou v reggae . Na Raphaela zapôsobilo kingstonské štúdio Tuff Gong natoľko, že sa rozhodli svoje CD „To The Foundation“ nahrať práve v ňom. Na albume spolupracovali hostia Lutan Fyah, Mikael Rose či Perfect Giddimani. Potom nasledovalo turné naprieč Talianskom, ktoré zožalo obrovský úspech. Ďalšie EP-čko “Changes” z dieľne Eazy Spankers zaznamelo mnoho pochvál, kapela opäť vyhráva taliansky reggae contest a dostáva sa do finálového kola do Barcelony, kde obsadili 4 miesto. Na tomto albume hosťovali Blackout Ja a Lion D. Počas leta 2011 odohrali turné k albumu , ktoré malo cez 40 zástavok.

Svoju sólovú kariéru odštartoval pred troma rokmi , kedy spoločne s Bizzari Records nahral EP “My Name is Raphael”, ktoré obsahovalo 8 trackov.. V spolupráci pokračovali, aj minulý rok, kedy sa Raphael prezentoval na Weh Dem Fah Riddime s trackom „Till a Morning“. Prvýsólo album “Mind vs. Heart” vychádza pod lablom Irie Vibrations Records, na ktorom sa objavili hity ako “Soundblaster”, “Laid Back” alebo “Gideon”. Určite treba spomenúť aj track “Catch The Vibes” v kombinácii s Lion D na Pretty Looks Riddime. Raphael začiatkom roka 2015 prichádza s mixtape-om “Here Come Soundblaster”, ktorý predstavil Sentinel Sound. Mixtape ponúka niekoľko hitov z celej diskografie, nevidané riddimy alebo akustické verzie.

galota

Share Button
(Visited 404 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook