Lion’s Way, nový album od Riddim Colony.

Riddim Colony, jedna z najvýraznejších maďarských reggae kapiel, vydala 28.4. svoj v poradí štvrtý album s názvom Lion’s Way. Album je okrem iného aj oslavou dekády na scéne. Táto bandička má za sebou už množstvo vystúpení a skúseností, čo je vidieť aj  na ich vychytaných lajvkách. O pódium sa delili s menami ako Israel Vibration, Max Romeo či Half Pint.

Najnovší počin Lion’s Way obsahuje, ako kapela tvrdí, symbolických 12 pesničiek. Hudobne a lyricky veľmi pestrých a dobre sparcovaných. Album svojou pestrosťou zaujme hneď na prvé vypočutie a reggae predstaví v mnoho jeho subžánroch. Hudobne by sa Lion’s Way určite nemusel hanbiť za označenie “medzinárodný”. O parádny zvuk albumu a produkciu vo všeobecnosti, sa postaral Don Miguel, ktorý je bubeníkom tejto kapelky a o naozaj krásnu grafiku sa zaslúžil gitarista Ritchey Dixon, takže chlapci sa o všetko postarali sami. Album vyšiel pod hlavičkou slovenského reggae vydavateľstva Batelier Records.

Releasu určite dopomohla aj G-Ras-ova návšteva Jamajky. Tam strávil dokopy mesiac a pol, nazbieral množstvo inšpirácie a kontaktov, ale hlavne odtiaľ doniesol dve mocné spolupráce, ktoré nájdete na albume. Hosťami sú Micah Shemaiah a Derajah, ktorí sa predviedli v plnej sile a albumu dodali čveng. To však nie sú jediní hostia. Kedže sa Gregory (G-Ras) na svojich potulkách dostal i do Londýna, aj odtiaľ si doniesol kolabá so zvučnými menami a to Dark Angel aka Mowty a Blackout JA.

Album pokladám za veľmi vydarený a myslím, že by mohol byť míľnikom tejto maďarskej reggae kapelky. Míľnikom, ktorý by ich mohol natrvalo usadiť do podvedomia stredo-európskej reggae scény.

11157457_971179959583650_2774602198192935862_o

Album zoženieš tu: Batelier Bandcamp 

 

Share Button

Related Post

Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.