Jarné džezáky s Richardom Bonom!

Tradičné Jarné Bratislavské Dni sú späť! Hviezdou 7. ročníka jarnej edície najznámejšieho džezového festivalu na Slovensku bude basgitarista Richard Bona. Jeden z najlepších, najzábavnejších a najuznávanejších basgitaristov planéty vystúpi 14. júna v bratislavskej Starej tržnici so slovenskou koncertnou premiérou afro-kubánskeho projektu Mandekan Cubano.

Mandekan Cubano je plnokrvná afrokubánska jazzová kapela s vychytenými hráčmi, z ktorých je najslávnejších skladateľ a pianista Osmany Paredes. Paredes je medzinárodnou hviezdou kubánskej hudby a od začiatku deväťdesiatych rokov spolupracoval s plejádou amerických a mexických hráčov.

Richard Bona and Mandekan Cubano

Spievajúceho basgitaristu Richarda Bonu slovenské publikum dobre pozná a to nielen z jeho nahrávok a množstva hudobných spoluprác. Rodený Kamerúnčan žijúci momentálne v USA sa na Slovensku predstavil už viackrát, vždy s obrovským úspechom a plným hľadiskom. „Prvé vystúpenie Richarda Bona na Džezákoch bolo už v roku 1998, kedy vystúpil ako člen sprievodnej kapely Larryho Coryella. Odvtedy jeho kariéra stúpala a pozíciu svetovej hviezdy mu priniesol album Tiki v roku 2005. Nasledujúci rok koncertoval na BJD v pozícii headlinera, ktorú obhájil na Jarných džezákoch v roku 2008. Veľmi sa tešíme, že Richard Bona sa opäť vracia na náš festival a fanúšikovia sa môžu tešiť na nezabudnuteľný jazzový večer,“ prezradil Pavel Daněk, organizátor festivalu.

Richard Bona pochádza z Kamerunu, študoval a hral v Nemecku, Francúzsku a nakoniec sa usadil v New Yorku. Doprevádzal mnoho zvučných mien, napríklad Mike Stern, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Joe Zawinul, Didier Lockwood, Steve Gadd, Larry Coryell, Mino Cinelu, Randy Brecker a mnohými ďalšími. Vydal osem albumov, prelomovým bol album Tiki z roku 2005, ktorý ho vyniesol na jazzové výslnie. Odvtedy vydal ďalšie dva, nemenej úspešné albumy The Ten Shades Of Blues a Bonafied.

Jarné Bratislavské Jazzové Dni sa uskutočnia 14. júna v Starej tržnici. Vstupenky sú v predaji prostredníctvom siete Ticketportal.

Line-up
Richard Bona – basa, spev
Osmany Paredes – klavír
Luisito Quintero – perkusie
Roberto Quintero – perkusie
Rey Alejandro – trombón
Dennis Hernandez – trúbka

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.