Urban Robot vydávajú debutový album. Stiahni si ho zdarma!

“Myslíme srdcem, bojujem hlavou!” to je motto nového českého reggae projektu.

Koncom roku 2014 vydal český reggae-dancehall artist Mic-key Weedsman Dreadalist vysoko aktuálny protivojnový singel “Co bude dál” na inštrumentálku z dielne talentovaného hip hop/funk producenta s menom Raazyph. Pre veľký úspech a veľmi kladný ohlas od fanúšikov sa chalani rozhodli s spolupráci pokračovať, spojili sily a tento týždeň vydali svoj spoločný album. Zvukovú stránku albumu zastrešilo renomované pražské štúdio Rooftop, ktoré pod vedením Ondřeja Žatkuliaka dodalo nahrávkam masívny sound a precízne spracovanie.

Urban Robot je novodobá česká sociálna satira, vtipne a často rýpavo poukazujúca na problémy a hrozby dnešnej spoločnosti nielen v Českej Republike. Ako chalani sami hovoria, uznávajú predovšetkým konštruktívnu kritiku, a preto sa snažia do situácií bežného života vniesť aspoň kúsok svetla a v textoch často hľadajú riešenie, ktoré sa zdá byť prijateľné vzhľadom k jednotlivcovi, spoločnosti aj prírode.

URBAN ROBOT (album) – FREE DOWNLOAD

Dreadalist a Raazyph sa o albume vyjadrujú takto:

Propojením myšlenkové hloubky reggae, hlavou houpající městskosti hip hopu, nálady funku, tvrdosti dubstepu a dalších prvků městské kultury vznikla zajimavá fúze žánrů, kterou jsme nazvali zkrátka a jednoduše “Urban Reggae”. Abychom album posunuli za hranice žánrů, skoro až na pokraj lidských možností, pozvali jsme ty nejlepší vokální a instrumentální hosty, které jsme dokázali v našem malém rybníčku ulovit. Svými slokami přispěly například reggae stálice COCOMAN, DR. KARY, MESSENJAH, přidaly se také dvě zástupkyně něžného pohlaví, jmenovitě ANNABELLE a KENTA. Své party zabili i rapeři KHOMATOR a KREPI. O sladké backvokály se postaraly G*APEELS a ELDII. Školáka nám pomohl namluvit Raazyphův mladší bratr, teprve desetiletý FUNKPOWDER! O top beatbox se postaral úřadující mistr Republiky CAGI a remix pecky Sm(a)rtphone pro nás připravil velice nadějný producent CALOOSH. Všichni odvedli neskutečný kus práce a jsme jim za to opravdu nesmírně vděční. Jak tato kombinace funguje posuďte sami!

Myslíme srdcem, bojujem hlavou!

URBAN ROBOT

URBANROBOT_camo2

Share Button
(Visited 1,047 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook