Festival Galota odhaľuje prvé reggae meno, privíta Cocomana

Multikultúrny festival Galota v aktraktívnom prostredí jazera Zelená Voda pri Novom Meste nad Váhom sa teší čoraz väčšiemu úspechu. Tohto roku sa môžeme tešiť na už štvrtý ročník, ktorý bude plný zaujímavých miem. Kým je meno najväčšieho headlinera ešte nezverejnené, pár mien je už známich. Dj Aphrodite, A-Cray a Moja Reč s Komplot-om vítajú medzi sebou na zozname hviezdu českej reggae scény, Cocoman-a.

Cocoman je spomedzi svojich českých kolegov asi najaktívnejším interpretom. Počas svojich 15-tich rokoch na scéne sa ako spevák, producent, dj a textár objavil na množstve projektov a akcií doma u nás a aj v zahraničí. Jeho najväčším úspechom bol asi postup s kapelou Solid Vibes do finále známeho European Reggae Contest, po čom následne dva krát vystupovali na festivale Rototom Sunsplash v Španielsku. Kapela v roku 2014 získala ocenenie Anděl v kategórii Reggae & Ska za album “Zázraky”. Aktuálne má von nový projekt, formáciu Nevereš v spolupráci s MessenJah a Dr. Kary, o ktorej sa dočítaš viac tu. Táto vec vydávaná pod Cocoman-om je ďalším projektom Sirene Factory, kde elektronikou veru nešetrí. Pod týmto menom pôsobí aj ako dj a ide mu to naozaj dobre.

Líder labelu Coco Jammin Production má za sebou tri albumové všadeznáme kompilácie “Sklizeň”. Na nich sa pravidelne mihajú české a slovenské mená, tá posledná obsahovala samostatný disk so svetovými menami ako Ward 21, Spice, Deadly Hunta alebo U-Cee. Partičkou okolo Sklizne sa line up Adamom Lančim (vl. menom) nekončí, ďalších interpretov predstaví organizátor už čoskoro.

Prvých 100 lístkov je za 15 eur, a kúpiš si ich na stránke festivalu.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.