Na slovíčko s KattyGyal Kenta

Hneď ako sme sa dozvedeli, že talentovaná česká speváčka a veľmi pozitívna osôbka v jednom KattyGyal Kenta, nahráva svoj prvý sólo videoklip, chceli sme vedieť viac. Slezská Bohumínčanka je na scéne už vyše 8 rokov. Od mala bola ovplyvňovaná čiernou hudbou, preto sa spočiatku venovala rapu a hip-hopu, no pred pár rokmi podľahla karibskej hudbe a už je z nej reggae energetická bomba. Prednedávnom sa objavila aj na worldwide strane českej Sklizne 2014 vo videu spolu s poľským Mc Mikaelom a českým raperom Khomatorom so singlom “Tym Rytmem”. Momentálne usilovne pracuje na albume z ktorého nám posiela ochutnávku ako predzvesť nového videa a singlu “Time Killa”. Zugree, ktorá Kentu aj vyspovedala, si na tajnáša klipík pozrela v predstihu, odkazuje že sa veru máte na čo tešiť, ten kto Kentu pozná či už osobne alebo z koncertov, by povedal že klip je presne taký ako je ona. A po vypočutí treku sa v ňom nájdete aj vy. Čekuj hneď upoutávku:

KattyGyal Kente sme zatelefonovali cez Skype. Hneď ako zdvihla telefón avizovala, že má Vianoce a strašne sa teší. Niet nad radosť z dobre urobenej roboty! My sa tešíme na rozhovor s ňou, a ešte viac na to čo nám prezradila.

Viem, že veľa samoľúbosti škodí, ale keď je niečo dobré, prečo si to nepriznať. Očividne si veľmi spokojná s tvojim novým videom.
Jedine profíci by mali k tomu nejaké pripomienky , čo my normálni ľudia nevidíme, no mne to nevadí, som celkovo spokojná. Úprimne, nečakala som, že to bude až také dobre. Bola som si istá, že to nemôže byť zlé, ale to čo z toho chalani z Red Eye Production urobili je fakt niečo. Dobre ma poznajú, vedia ako to mali urobiť prirodzene, urobili pravú mňa do toho klipu. To je jediné čo som chcela, aby som tam bola sama sebou. Veľmi sa mi páčia poľské klipy, na nič sa tam nehrajú, ide z toho veľký vajb.

Veľmi si sa v tom vystihla Katka! Úplne ťa v tom vidím. Aká je tvoja obľúbená časť? Mne sa veľmi páči tá s tým koníkom.
Ten koník bol úplne super nápad, to ma napadlo ako prvé. Stále som chcela koňa do klipu, niečo poriadne crazy. Bolo by super mať ho v každom klipe, ako značku. Veď mám aj Porny-ho (maskota). Tak ma napadlo, že pôjdem na prechádzku nie so psom ale s koňom. Najprv som si hovorila, že je to náročné takéto veci si povymýšľať do klipu a urobiť ich, že si donesiem koníka do klipu.

Si tam aj veľmi pekne oblečená! Ale veď čo kôň, ty si do lesa odtrepala aj posteľ!

Najprv to malo byť tak, že posteľ neberieme, urobíme niečo z balíkov zo sena, ale to by toľko isto trvalo to naaranžovať ako doniesť posteľ.

Na začiatku piesne v intre spievaš “Hey boy! Kill the time, save a life, be time killa”. Čo sa vlastne skrýva pod týmto pojmom?
Time Killa som ja. (smiech) Lebo time killa je človek o ktorom si ostatní môžu myslieť, že nič nerobí, na všetko serie, nemá o nič záujem iba sa fláka a tým pádom nemá žiadnu budúcnosť. Teda aspoň podľa systému to vyzerá že iba zabíja čas, ja však namiesto toho, že by som poobede išla na 4 krúžky tak idem do lesa, pofajčím si a tam si radšej pomeditujem v kľude. Ale niektorí ľudia to nechápu, ale pre mňa to veľa znamená, že som viac sama sebou, mám čas vidieť kto naozaj som. Pretože ak sa ponáhľaš za všetkým, nevidíš tú pravú podstatu, to čo by si chcel vidieť. Ale keď si sadneš, porozmýšlaš sám nad sebou, tak to je to najlepšie čo môžeš pre seba urobiť. Nájsť si ten čas pre seba. A to je môj time killing. Poznám viacero ľudí, ktorí vedia o čom hovorím. Aj ty si time killa!

Tak to si teda vychytala, môže byť!
A sama som to vymyslela!

Zapíšeme to do urban dictionary. (smiech) Daj príklad na time killing.
Pojem time killing vznikol keď sme si dali s kamarátmi týždeň a nič sme nerobili, iba sme húlili, hrali sme v kuse x-box. Fakt sme nič nerobili, maximálne do obchodu a niečo sme si navarili, ale boli sme fakt šťastný. Aj keď sme sa na sebe smiali, že čo my robíme… vôbec nič nerobíme. Ale máme sa dobre. No jasné, my sme úplní time killaz!

“Time Killa” už tvoji fanúšikovia z koncertov určite poznajú. Odkedy ju spievaš?
To bolo pred rokom. Už si tento track idem dlho, no reálne to ide von iba teraz spolu s klipom.

Kto točil klip? Ako to prebiehalo?
Na jeseň, keď sme s Mikaelom točili klip na “Tym rytmem” v Poľsku s Red Eye Production, tam som sa zoznámili s chalanmi. Potom sme spolu boli na dvoch dalších koncertoch kde som už spievala “Time Killa”, a Vojta za mnou došiel že sa mu to strašne páči a že oni by mi to natočili. Dohodli sme sa na tom pred rokom, ten vývoj bol veľmi skvelý, a so šťastným koncom. Všetko hralo ako má. Myslím, že veľa poslucháčov sa s tým môže stotožniť.

Hej tak ako je Rida Radar Ganjaman, tak ty budeš česká KattyGyal Time Killa. A akú hudbu počúvaš?
Všetko. Veľa teraz počúvam aj dub. Aj moje nove CD bude mať veľký dubový feeling. Zaľúbila som sa do toho. Mám aj nový projekt, Energy of dub. Skladá sa z dubových selektoriek Satiwa, Dasha Fyah, Jayah a Moravanka s ktorými dávame freestyle show. Postriedam si pri každej a vzniká z toho dobrý sound. Aj Chronixxa veľa počúvam, od Alborosieho sa mi páči nový song čo dal, Dre Island a jeho “M16”, to je dosť kruté, a ešte aj Jesse Royal “Cool and Deadly”. Ale dám si občas aj Lady Gaga! (smiech) Ide o ten jej hlas,. tie komerčné veci od nej moc nepočúvam, skôr ten jazz čo tvorí. Niektorí ju majú zaškatulkovanú do popového smeru, ale ona je veľký multitalent, a vie to veľmi dobre. Nie, že by som od nej počúvala všetko, ale vie to zaspievať, či už je to opereta, muzikál, jazz, vie to do seba všetko zapasovať, je veľmi osobitá.Aj dobré vystúpenia má, prepracované.

Na koniec nám ešte vymenuj, prezraď aké máš najbližšie koncerty
14.4. Reggaenerace Cross club – prazska predpremiéra klipu
22.4. Tora Bora Ostrava – official release party
21.5. Chorzow (PL) SilesiJah All Stars
28.5. Muffin Festlival
24.6. Highlander festival

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.