Ziggy Marley so šiestym eponymným albumom

Nositeľ až 6-tich Grammy za Najlepší reggae album roka, Ziggy Marley, nás pred pár dňami (20.5.2016) potešil svojim novým, šiestym eponymným albumom. 30 rokov nás zásobuje veselým reggae popom, ktorý má široký záber na verejnosť. Ziggy je ako vždy plný pozitivizmu, ktorý sa prostredníctvom svojej hudby snaží vnášať aj do životov poslucháčov. Dlhoročné skúsenosti sú v novom počine vidieť, spolu 12 piesní osobne považujem za najlepšiu produkciu akú som od Ziggy-ho počula (asi preto, že je na ňom najviac cítiť to reggae). Revolucionárska a spirituálna atmosféra ktorú svojou spoveďou prináša je ako balzam na dušu. Už úvodnou piesňou “Start It Up” ju dokázal navodiť. Celý album produkoval sám pod rodiiným labelom Tuff Gong a jedinú hosťovačku má so svojim bratom Stephenom, najviac precítenú pieseň “Heaven Can´t Take It”.

” Heaven can´t take it no more! They killing for money, they killing for power, they killing for religion, they killing for color. some say they killing for peace, but the wars wont cease…”

Aj keď sú jeho texty často realistické a poukazujú na globálne problémy, Ziggy na láska nezabúda a stále v ňu verí. Napríklad v energickej roots rockovej “Love Is a Rebel” alebo “Ceceil”, kde zašiel aj do ska. Samozrejme nezabudol ani čarovnú rastlinku v piesni “Marijuanaman”, kde však nenájdeme bezprízornú a povrchnú ódu ale rozumný a súci text. Celý album je veľmi príjemné počúvaníčko, smelo do neho, uvidíme či aj s týmto vyhrá ďalšie Grammy. 🙂

Share Button
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.