Moe predstavuje projekt Solid Move, prvý singel „Dobré ráno“ aj s videom

Moe, zakladajúci člen dnes už neaktívnej kapely AMO, prichádza so svojím prvým sólo projektom Solid Move. Oslovil pár výborných hudobníkov a spolu prinášajú prvý singel pod názvom „Dobré ráno“. Ide o prvú z viacerých už pripravených skladieb, ktoré kapela chystá vydávať postupne, v pláne je vždy urobiť aj kreatívny videoklip.

Nahrávka vznikla v štúdiu Dancing Sardine Factory, kde Matej Mikoš (producent, klávesista) nahral a zmixoval skladbu, ktorá následne dostala finálnu podobu (master) v analógovom štúdiu Cobra Sound Martina Čemu. O wordcuty v refréne sa postaral DJ Spinhandz.

Videoklip sa nakrúcal jedného slnečného rána v spolupráci so štúdiom Toxpro štýlom „one take“, ako opisuje Moe, bola to celkom zaujímavá skúsenosť: „Mali sme pripravený zhruba koncept, krásny priestor a trocha času, kým neodíde slnko. Ten klip samozrejme treba brať ako video na jeden záber, nedá sa porovnávať s veľkými produkciami a ani sa vlastne nechce, skôr chceme vždy zachytiť daný moment, urobiť to rýchlo, efektívne – ale samozrejme dobre. Je zaujímavé aj sledovať, čo sa v klipe deje, napríklad aký som neprekonateľný v kalčetku (čo to je?), alebo ako sa snažím nezadusiť hruškou v zábere pred mikrofónom. Našťastie ale žijem, bola to zábava – aj pre mňa – a verím, že sa nám podarí robiť takto klipy častejšie. A zuby mám čistejšie ako kedykoľvek predtým.“

Kapela Solid Move pozostáva z viacerých na scéne etablovaných hudobníkov. Klávesista, už spomínaný Matej Mikloš, je aj producent a zvukový majster, Marián Jaslovský  je známy svojimi dlhoročnými hudobnými skúsenosťami, ale aj publikačnou činnosťou, Jozef Madola, basgitarista z formácie AMO a v neposlednom rade Luboš Ambrozai, bubeník, ktorý pôsobí aj v projektoch Martina Javor Band, La3no Kubano a iných. Na nahrávke „Dobré ráno“ spolupracovali ešte s bubeníkom Jakubom Kačicom.

Formácia Solid Move má zaujímavú ambíciu, prinášajú koncept improvizácie a spolupráce s publikom, Moe je známy svojou schopnosťou skladať texty do hudby priamo na pódiu, kedy mu témy zadáva publikum a tak vytvárajú jedinečný zážitok z vystúpenia, kde je poslucháč vtiahnutý do deja. Ako vravia, je to show akú u nás nik nerobí a funguje dokonale. Treba vidieť.


Solid Move – Dobré ráno feat. DJ Spinhandz
Music: Matej Mikloš, Marek Novák, Jakub Kačic, Jozef Madola, Marian Jaslovský
Text: Marek Novák
Wordcuts: DJ Spinhandz
Recorded @ Dancing Sardine Factory
Master: Cobra Sound Studio
FB kapela: https://www.facebook.com/SolidMove/

Share Button
(Visited 464 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook