Včera nás opustil talentovaný spevák Delus

Dnes celý svet smúti spolu s rodinou jamajského speváka Delus-a, ktorý nás včera tragicky opustil. Starší brat presláveného dancehallového speváka Konshens-a už síce medzi nami nie je, ale navždy si ho budeme pripomínať jeho uvedomelými piesňami. “What tomorrow may bring, nobody don´t know, mi just a gwaan do mi ting.”

Kingstonský rodák v sebe držal veľký talent a hlavne vášeň pre hudbu, ktorú pre nás robil zo srdca.  Pochádza z muzikantskej rodiny, preto bol s hudbou spojený už od útleho veku. Bol ovplyvňovaný interpretmi ako Buju Banton, Spragga Benz a Beres Hammond. Do štúdia si ho prvý krát zavolal Sugar Minott, ktorý v ňom videl veľký potenciál.  Jeho prvou nahrávkou sa stala kolaborácia s Konshensom, ktorí si hovorili Sojah (čo znamená Sons of Jah) pod názvom “Medz Pon Di Corner”. Prvý počin z roku 2004 urobil poriadny rozruch v Japonsku, kde bratia topovali ich rebríčky, a následne boli pozvaní aj na turné. Vydali aj spoločný eponymný album s piesňami ako “Mi Mada”, “Segregation” alebo “Real Love”. Neskôr obaja pokračovali v sólo kariére, v ktorej Delus priniesol množstvo nezabudnuteľných precítených piesní ako “Afraid To Love Again”, “What Tomorrow May”, “Another Gal” alebo ganja anthem “Ratata”. Pripomeňme si tohto mladého speváka jeho tvorbou.

Share Button
(Visited 325 times, 1 visits today)
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook