N3O Akustika- Street Tour 2016 (2. deň)

Napriek tomu, že skvelá party pokračovala v nitrianskom Hideparku do neskorých hodín, ráno sme s kapelou ešte pred obedom vyrazili načať druhý deň ich šnúry po Slovensku. Druhý deň opäť rozmanitosťou potvrdil povesť kapely, ktorá je všetko len nie bežným hudobným telesom.

Prvou destináciou druhého dňa sa stal Trenchtown. Mesto pod Trenčianskym hradom okúsilo o jednej na obed v pravom karibskom počasí chuť cocktailu namixovaného z prvotriednych surovín. Hlavnými ingredienciami sú Rasta vibe a šarišský temperament.

Ledva sa chalani vyložili v ich prvej destinácii, už sme mali opäť pre očami asfalt diaľnice. Druhý koncert Akustika odohrala na Žilinskom námestí Andreja Hlinku. Krásne miesto na jeho západnom okraji s názvom Farské schody okúsil prešovské reggae doplnené o ďalšieho Prešovčana, gitaristu Lukáša Valkučáka. Čím ho práve N3O oslovilo? “Prirodzeným muzikantstvom. Muzikálnosťou, ktorou oplývajú Pali, Filip, ale vlastne ostatní členovia rovnako a takisto textami. My v kapele (Edo Klena a Klenoty) uznávame ako Akustiku ako výborných hudobníkov a ako kapelu, ktorej existencia je odôvodnená.”A čo vraví tento ostrieľaný muzikant na koncept pouličného turné? “Nikdy som na ulici takýto ucelený koncept nehral. Určite v prvom rade je to o hlasitosti hrania, treba “trieskať do gitary”. Tu v klube ju len tak hladkám.” (smiech)

Po tom čo skupina doplnila počty na žilinskej stanici a odohrala svoje žilinské performance, vyrazili sme na strastiplnú cestu, ktorá nám pripomenula, že cestovať po Slovensku stále ešte neznamená len diaľnicu a pohodu. Banská Štiavnica, magické mestečko v srdci čarovnej Slovenskej zeme je cieľ, ktorý stojí aj za trochu vytrasených kostí a mozgov.

Len čo sme dorazili do Café Archanjel, pred ktorým sa mal posledný koncert odohrať, bolo jasné, že všetky trable z cesty stáli za tento čarovný kút priamo v strede Európy. Kapele zmaril plány len nevyspytateľný dážď, kvôli ktorému sa presunul posledný koncert prvej polovice Tour dovnútra kaviarne. Napriek menšiemu prostrediu sa koncert od prvých tónov tešil hojnej účasti fanúšikov. Atmosféra stúpala každým refrénom a vyvrcholila do nekončiacej zábavy. “Prvý krát som súčasťou niečoho podobného a je to pre mňa veľký zážitok. Niektoré mestá Slovenska totiž vidím po prvýkrát. Som šťastný, aj keď je to vyčerpávajúce, pocity sú úžasné, hrať takýmto štýlom je pre mňa úžasný zážitok,” tesne po koncerte vyjadril svoje pocity najnovší prírastok do rodiny N3O Akustiky, spevák a MC ukrajinského pôvodu, Stanislav “Stas” Rusyn.

 

Street Tour 2016- 3-20 Street Tour 2016- 3-19 Street Tour 2016- 3-18 Street Tour 2016- 3-11 Street Tour 2016- 3-4 Street Tour 2016- 3-5 Street Tour 2016- 3-7 Street Tour 2016- 3-9 Street Tour 2016- 3-10 Street Tour 2016- 3- 2-4 Street Tour 2016- 3- 2 Street Tour 2016- 3- 2 - 2-8 Street Tour 2016- 3- 2 - 2-7 Street Tour 2016- 3- 2 - 2-5 Street Tour 2016- 3- 2 - 2-4 Street Tour 2016- 3- 2 - 2-3

Share Button
(Visited 493 times, 1 visits today)
Avatar
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook