N3O Akustika- Street Tour 2016 (3. deň)

Ak cestujete s muzikantmi, musíte počítať s nedostatkom spánku. Ak sú títo muzikanti ešte k tomu východniari a hrajú reggae, nepočítate radšej s ničím. Druhý deň vyvrcholil v štiavnickom Archanjel Café “afterkou” až do rána a Jam Session. A tak sa ráno len neochotne celý ansámbel lúčil s rozprávkovým mestečkom v Banskobystrickom kraji.

Cestou do prvého mesta, ktorým vo štvrtok bola práve Bystrica, sa ešte celá výprava nechala pohostiť obedom na Hrade Zvolen. Ten pre nich pripravila ich fanúšička Monika vo svojej čajovni na hradnom dvore. Bystrické námestie tak od druhej rozozneli tóny piesní ako Pokojný rast alebo Vychádza slnko. Práve druhou spomínanou piesňou sa v tmavošedej zástere mrakov podarilo vykúzliť medzeru, cez ktorú “vyšlo slnko”. Magický moment, ktorý len podtrhol silu myšlienok v tvorbe tejto skupiny.

Kapela nabrala kurz východ a o niekoľko hodín si ich mohli vypočuť Liptáci. Námestie v Liptovskom Hrádku sa stalo druhým pódiom pre tento deň. Obklopené štítmi Nízkych a Západných Tatier, tento “flek” akoby len čakal na Street Tour.

Počasie si opäť spomenulo, že je leto a kapela dorazila do domovského kraja. Cesta lemovaná štítmi najmenších veľhôr sveta a … Jedným rastamanom… N3O Akustika to je nikdy neoddychujúci živel a ak sa náhodou niekomu zdalo, že deväť muzikantov je málo, na záverečný koncert tretieho dňa v Switch clube v Tatranskej Lomnici sa ku kapele pripojil aj Tomáš “Durky” Durkáč. “Keďže som sa pripojil až neskôr, musel som sa na chlapcov trochu naladiť, na ich vlnu, aby som to zvládol. Ale aj keď som do toho vkročil takto na ostro, myslím, že to vypálilo skvele, ľudia boli brutálni, vidieť na nich, že sa tešia, že to počúvajú s láskou a pre nás je to veľká radosť to zažívať a vnímať.”

Ten svojou energiou a neskutočným Rasta vibe roztancoval celú Lomnicu a party aká je na koncertoch Akustiky zaručená vždy sa opäť plynule zmenila na Jam Session. Čím je Akustika pre neho tak výnimočná, že je schopný doraziť takmer z letiska priamo na koncert? ” Ja to vravím vždy, že toto je projekt, teda, nechcem hovoriť projekt, lebo je to rodina, a je to niečo čo ma napĺňa a nemôžem bez toho žiť. Cítim, že zmyslom môjho života je robiť presne to čo s chlapcami v Akustike robíme, hrať túto muziku, v tento čas, v tomto živote na tomto mieste.”

Po prvý krát sa tak stretli obaja perkusionisti, okrem Durkyho aj Dávid Čudek, a kapela odohrala koncert ak nie v najväčšom, tak v jednom z najväčších zložení. ” V tejto roli sa ocitám po prvý krát, keďže poväčšinou hrám na sade ako bubeník. Ale tu si hľadám voľné miesta, miesta kde môžem hrať buď tie klasické reggae frázy a prvky. Čo sa týka hrania s Durkym, nechceme hrať double, práve naopak, dopĺňať sa navzájom v tej rytmike, nielen s Durkym ale rovnako tak s Mirkom či Filipom ako, nazvime to, rytmická sekcia.

 

Keď sme sa teda konečne presúvali na noc do Starej Lesnej svital už piatkový deň. povedal po koncerte Dávid Čudek. Tento ex bubeník Genius Locci akosi prischol k akustickým a folkovo ladeným world music kapelám. “Oba projekty (N3O Akustika, Genius Locci) sú veľmi živelné a to ma na nich baví. Aj napriek tomu, že sa snaží nepopierať  hudobnú profesionalitu, napriek tomu je to taký “gypsy” feeling, a to tomu dáva šmrnc.”

N3O Akusttika- Hudbu hraj, Street Tour 2016, Switch clubTatranská Lomnica

Street Tour 2016- 3- 3-12 Street Tour 2016- 3- 3-13 Street Tour 2016- 3- 3-14 Street Tour 2016- 3- 3-11 Street Tour 2016- 3- 3-10 Street Tour 2016- 3- 3-9 Street Tour 2016- 3- 3-8 Street Tour 2016- 3- 3-7 Street Tour 2016- 3- 3-6 Street Tour 2016- 3- 3-5 Street Tour 2016- 3- 3-4  Street Tour 2016- 3- 3-2 Street Tour 2016- 3- 3 Street Tour 2016- 3- 3- 3-3 Street Tour 2016- 3- 3- 3-2 Street Tour 2016- 3- 3- 3 Street Tour 2016- 3- 3- 3 3-3 Street Tour 2016- 3- 3- 3 3-2 Street Tour 2016- 3- 3- 3 3

Share Button
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.