N3O Akustika- Street Tour 2016 (4. deň)

Do posledného dňa sme sa prebudili v krásnom prostredí Starej Lesnej. V tieni toho najkrajšieho čo Slovenská príroda ponúka sme pomaly naberali sily na posledný deň. Ak by však niekto čakal, že únava, nekonečné cestovanie a veľa spoločného času pošramotí chuť a náladu, ešte nezažil N3O Akustiku. Gitara sa totiž u týchto pánov vyťahuje skôr, než zovrie voda na rannú kávu.

Do Popradu, kde pred OC Kriváň prvýkrát v piatok kapela rozložila svoje nástroje sme tak vyrazili niečo po dvanástej. Únava bola cítiť z každého člena posádky, no možno aj fakt, že práve dnes chalani hrajú pred domácim, východniarskym publikom hnala dodávku a jej osadenstvo na posledný „troják“. A tak v Poprade odohrali koncert nielen pre svojich fanúšikov, ale aj pre mamičky a ich ratolesti hrajúce sa na vedľajšom detskom ihrisku.

Do predposlednej destinácie, Košíc, sme dorazili niečo pred pol piatou. Od prvej chvíle bolo jasné, že sme doma. Kapela má práve na východe veľkú základňu fanúšikov, ktorých sa na Hlavnej ulici zbehlo niekoľko stovák. Skvelý koncert bol len predjedlom na to, čo malo prísť večer.

Štyri dni zbehli s touto partiou ako voda. Než sa v hlave ešte len ukladali spomienky a zážitky už sme stáli pred prešovskou Christianiou kde malo celé turné vyvrcholiť. Keď sa niečo pred deviatou ozvali prvé tóny piesne Veľa sily, ktorou kapela tradične otvára svoj koncertný program, prešovská Trojica sa pomaly začala plniť. Cestu si tu našlo opäť niekoľko stovák východniarov, nielen z Prešova. Našli sa dokonca takí, ktorí sa hneď po Košickom koncerte vybrali užiť si večerné vyvrcholenie k susedom na Šariš.

Fantastickú bodku za štyrmi dňami na domácej pôde, ktorá praskala pod nohami fanúšikov, ktorí kapelu nenechali odísť dovtedy, kým nevyčerpala takmer celý repertoár. Posledná afterparty ovládla celé mesto a trvala do ranných hodín. Zachytiť tak skvelú atmosféru nejakou fotografiou by snáď nedokázali ani najväčší svetoví fotografi. Pocítiť vibe, ktorý prestúpil v piatok Hlavnou ulicou Prešova, preto môžete aspoň sprostredkovane,  skrz video, na ktorom je zachytená časť piesne Vnímaj to svetlo.

Ako tesne po poslednom koncerte vníma celú Tour manažér, MC, zvukár a ktovie čo ešte kapely Peter „Kovo“ Kovalčík? „Dalo by sa to celé vystihnúť jedným slovom, úžasné. Každý deň bol niečím iným, ale všetky  boli výnimočné. Či koncerty na ulici alebo večerné koncerty s aparátom, ktorými sme končili každý z dní, boli niečo nádherné, a neviem, možno to čo poviem vyznie ako klišé, ale je to pravda, bolo to silnejšie ako minulý rok. A to je taký impulz, že asi to je dobré. Takže ja sa neskutočne teším. Za tie štyri dni čo sme spolu strávili a zažili. Mega, bomba, ľúbim to!“

Ako je teda možné, že napriek tomu, že kapela už posledný deň skutočne išla z posledného dokázala vygradovať celú Tour do neskutočného záveru? „Tak ako je to možné?! To je úplne jednoznačné, robiť čo ťa baví nie je žiadna veda, len si nesmieš povedať, ta toto še neda! Neviem čo k tomu viac povedať. Keď ťa to raz baví, tak ťa to proste baví a proste len robíš čo ťa baví. Dá sa to zvládnuť fakt len tak a samozrejme s tými správnymi ľuďmi, ktorých máš rád. Keď ťa to skutočne úprimne baví, tak tam potom nie je iná cesta než, že to dopadne super a človek je z toho rád. Aj keď si fyzicky vyčerpaný, psychicky je úplne niekde inde a ten pocit je krásny. Ja inak obdivujem chlapcov lebo tohto roku som to asi trošku prepískol, pretože odohrať za štyri dni dvanásť koncertov, každý deň tri, je to podľa mňa riadna drina a klobúk dole pred kapelou, pred tým, ako profesionálne to zvládli.“

Za Reggae Callin ďakujeme za skvelý týždeň plný neskutočných príbehov a umeleckého zážitku na neuveriteľnej úrovni. Kapele prajeme ešte mnoho podobných úspešných projektov a na ďalšiu spoluprácu sa už teraz tešíme.“ Ja sa chcem v prvom rade poďakovať Reggae Callin a tebe, za skvelú spoluprácu, za nasadenie, ktoré ste za váš web do tohto projektu dali. Pre nás to bola česť, že každý deň sa o nás môžu ľudia dozvedieť čo zažívame, čo sme prežili, a my to s nimi môžeme zdieľať,“  dodal Kovo.

Street Tour 2016 Poprad2-4 Street Tour 2016 Poprad2-3 Street Tour 2016 Poprad2-2 Street Tour 2016 Poprad2 Street Tour 2016 kosice-4 Street Tour 2016 kosice-3 Street Tour 2016 kosice-2 Street Tour 2016 kosice Street Tour 2016 kosice 2-2 Street Tour 2016 kosice 2

Share Button
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.