Paolo Baldini a jeho unikátny projekt Dub Files s novým albumom

V roku 2014 vytvoril talentovaný producent a singjay Paolo Baldini projekt Dub Files, v ktorom spolu s chlapcami z talianskej kapely Melow Mood freestylovali za Paolovho live mixovania. Tento rok však posunuli ich ideu o level vyššie a svet uzrel nový album Paolo Baldini Dub Files- At Song Embassy, Papine, Kingston 6, ktorého názov napovedá veľa o tom ako vznikal. Dub Files sa jednoducho vybrali na Jamajku, kde na Embassy Sound yarde, ktorý sa nachádza v oblasti Papine (distrikt Kingston 6) rozložili soundsystem a rozpútali týždňovú dub session. Na tej sa vystriedali už zabehnuté jamajské mená ako Micah Shemaiah, Hempress Sativa alebo The Gideon so spevákmi, ktorí ešte len čakajú na svoju šancu preraziť. Cieľom totiž bolo poukázať na obrovské množstvo talentovaných umelcov na Jamajke. Paolo v štýle jemu vlastnom remixuje vlastné riddimy známe z Mellow Mood albumu Twinz + nejaké nové dokopy na 16-tich piesňach. Vznikol tak unikátny koncept jediný svojho druhu, ktorý je zrkadlom toho ako sa reggae v JA robí. K albumu bol natočený aj dokument zobrazujúci priebeh jeho nahrávania a jeho celkový význam, ktorý si môžeš pozrieť pod článkom.

Krúžkuj v kalendári 26. a 27. august, pretože máš jedinečnú šancu vidieť Paola s jeho projektom Dub Files na tohtoročnom Uprising Reggae festivale.

Share Button
(Visited 234 times, 1 visits today)
Dano
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

1 month ago

Reggae Callin'

Buju Banton odohral pred pár dňami prvý koncert po 10 rokoch. Jamajka ho privítala vo veľkom! Toto je plný National Stadium v Kingstone 🔥

Trúfne si niekto odhadnúť koľko ľudí? Bol tam aj niekto zo Slovenska?
...

View on Facebook