Tuff Steppas a ich 6 Million Ways to Dub

Nové prísne duo z maďarska Tuff Steppas prichádza s debutovým albumom plným kvalitných pesničiek. Prostredníctvom “6 Million Ways to Dub” vás zoberú na príjemnú prehliadku všetkého čo reggae a dubový žáner ponúka. Pred pár týždňami sme informovali o ich videu na pieseň Dubstylin, ktorá aj zároveň otvára tento počin. S ašpiráciou priniesť dub a reggae hudbe nový zvuk, dali dokopy 11 trakov s interpretmi z celého sveta, najmä z Jamajky a Maďarska.

Na albume je najviac počuť obľúbeného maďarského speváka Gregory G Ras-a, ktorému patria 4 piesne. Steppas štýl od seba nechal počuť vo “Wicked Man Intention” spolu s jamajčanom The Gideon, digital roots zasa so Smoke v “Love Marihuana”. Ďalšie “Polarity” a “Mighty Dread” dopĺňajú skvelé piesne ako “Judgement Morning” od Mesidon Hart, “Bush Herb” od Babystep alebo “Life Inna Di Slum” od londýnčana Mowty Mahlika aka Dark Angel. Nenechaj si ani ujsť “Natty Dread Love”, v ktorej sa stretne krásny hlas Micah Shemaiah-a s Fanni, ktorej je v závere albumu venovaná aj dub verzia.

Uvedomelá hudba producentov Don Miguel-a a Csimpifon-a má svoj základ v jamajskej dubovej a digitálnej hudbe. Kombinovanám starého s novým vzniká unikátny a masívny zvuk, používaním old-schoolových techník a analógových inštumentov spolu s moderným poňatím tvorby. Album vychádza pod slovenským labelom Batelier Records a kúpiť si ho môžeš tu. “Got to stay focus, feel the polarity, got to choose counscious, stay away from vanity!”

Tuff Steppas sa tento rok premiérovo na Slovensku predstavia aj na Uprising festivale 26-27.8.

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.