King Jammy posiela nový album s hviedznym obsadením

V roku 1981 nahrala legendárna jamajská kapela Black Uhuru album “Black Sounds of Freedom” , na ktorého tvorbe sa podieľali Sly Dunnbar, Robbie Shakespear a produkoval ho King Jammy. Tento dnes už ikonický počin patrí k najzásadnejším doskám reggae hudby a tento rok sa dočkal modernej prerábky v podobe “New Sounds of Freedom”, ktorý vychádza pod VP Records. O produkciu sa ako inak postaral King Jammy a na pomoc si prizval line-up umelcov, ktorý snáď už nemohol byť lepší. Na albume môžeme teda počuť mená ako Alborosie, Chronixx, Dre Island, U-Roy, Beenie Man, Shaggy, Bounty Killer, Gentleman, Tony Rebel, Kabaka Pyramid Louie Culture. Každá z desiatich piesní je zložená zo samplov skladby z pôvodného “Black Sounds of Freedom” pričom nový spevák pridá do skladby svoje lyrics. Vzniká tak unikátne spojenie reggae klasiky s novým zvukom. Pre všetkých fanúšikov roots reggae je tento projekt nutnosťou.

Na záver pripomíname, že Alborosie aj Kabaka Pyramid sa predstavia tento rok na Uprising Reggae Festivalektorý sa koná 26. a 27. 8. na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Vidíme sa!

Share Button

Related Post

Dano
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

O týždeň tu 🖤 ...

Medial Banana: Vianočný koncert & Krst vinylu + Konekshan

December 22, 2017, 8:00pm - December 22, 2017, 7:00pm

PREDPREDAJ JE UŽ SPUSTENÝ! Medial Banana vydáva vinyl Rockin' it, ktorý spoločne pokrstíme 22.12.2017 na veľkom vianočnom koncerte v bratislavskom MMC. Support act: Konekshan give thanks: Reggae Callin', Reggae & Dancehall Slovakia, Interez

View on Facebook