N3O Akustika ide predstaviť svoju street show až do Francúzska a Talianska

Neprešiel ani mesiac od úspešnej Street Tour prešovskej kapely N3O Akustika (o ktorej sme prinášali každodenný fotoreport) a už zajtra sa vydávajú so svojou šou do ulíc Francúzska a Talianska. Okrem toho, že odprezentujú sami seba, je hlavnou perlou výletu doprovod mažoretiek z klubu MK FLOWErS. Takmer desaťročná tradícia priniesla prešovské “kvietky” až na medzinárodný festivalu Corso de lavande de Valreas vo francúzskom Valrease.

„So Zuzkou Pončákovou (trénerka mažoretiek) sa poznáme už dlhšiu dobu. Na niekoľkých výjazdoch s mažoretkami som už bol, a keďže atmosféra týchto festivalov ma fascinuje, rozhodol som sa opäť s dievčatami spolupracovať. No teraz sme chceli vytvoriť niečo sviežejšie a rezkejšie než je klasický dychový doprovod. A v neposlednom rade preto, že sú to krásne slečny, ktoré sú k tomu aj nesmierne šikovné,“ vyjadril sa humorne Durky.

„Tomáša Durkáča poznám niekoľko rokov. Je to skvelý muzikant, žije hudbou tak ako ja tancom a má veľké srdce plné túžby, odhodlania, radosti a lásky K dobrej muzike. Pôsobím ako trénerka mažoretkového klubu FLOWErS a vždy som prahla po energickej kapele ktorá bude sprevádzať naše „flowersky“. Durky to vzal do vlastných rúk a dal dokopy mnoho skvelých muzikantov. Výsledkom je nová kapela “Drumky” s ktorou vo štvrtok vyrazíme do Francúzska,“ dodáva Zuzana Pončáková. Tá sa po nadšenom spoznaní s kapelou podieľala aj na choreografii najnovšieho klipu “Pridaj sa k nám”. Teraz prichádza na rad ďalšia spolupráca a to rovno na hlavnom pódiu už spomínaného festivalu.

V rámci tohto zájazdu sa N3O Akustika predstaví so svojim konceptom pouličných koncertov aj vo Francúzsku a Taliansku. Od piateho do deviateho augusta zahrajú v uliciach Lido di Jesolo a Venezia (Taliansko), dvakrát vo francúzskom Valrease a nakoniec v Mentone. Súčasťou tohto „tripu“ bude aj natáčanie videoklipu k novému singlu, ktorý uvidíme už koncom augusta. „I’m a Rastaman” je prvá pieseň zo spolupráce s novým vokalistom a MC kapely, Stanislavom „Stasom“ Rusynom. Miesi sa v ňom zmes troch jazykov (anglický, ruský, slovenský) a patrí k materiálu, ktorý kapela pripravuje pre svoj druhý štúdiový album.

Street-Tour-2016-kosice

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.