Uprising Festival sa blíži! Prinášame 12 hudobných tipov

Delí nás už iba krátka doba do otvorenia areálu Zlatých Pieskov v Bratislave, kde nás čaká vytúžená reggae udalosť roka, UPRISING REGGAE FESTIVAL. Dôvod, prečo sa už mnohí z nás aj vás na začiatku leta tešia na jeho koniec je práve Uprising, ktorý si vychutnáme tradične posledný augustový víkend, 26-27.8.2016. Festival si za roky fungovania vybudoval post najväčšieho reggae festivalu strednej Európy a preto si na deviaty ročník pripravil tie najväčšie hudobné lahôdky. Okrem reggae a dancehallu myslia organizátori aj na priaznivcov iných žánrov, preto okrem toho budeme počuť aj hip-hop, drum and bass a dubstep, a taktiež uvidíme aj veľké zastúpenie domácej scény.

Headlinermi roku 2016 sú reggae velikáni puppa Alborosie, lyricist Kabaka Pyramid, legenda The Congos, šarmatná a energická Nneka, Mr. Singy Singy Tarrus Riley, hip hopové ikony The Sugar Hill Gang a Looptroop Rockers, zakladatelia hudobného štýlu zouk Kassav’, a na naše veľké potešenie aj dancehallová star Konshens. Tých najmocnejších dopĺňa množstvo skvelých interpretov, čoho jediná škoda je že je veľmi ťažké stihnúť ich všetkých. 🙂 Zugree vybrala 12 must see interpretov, ktorých si popri tomto všetkom nemožno nechať ujsť:

giphy

1. Dub Files – unikátny projekt talianskych stars v zložení producenta Paolo Baldini alongside Meloow Mood, Forelock a Sr. Wilson si vychutnajú všetci dub-oví nadšenci. Speváci formou deejaying-u a freestyle-u dodávajú jedinečnosť Paolo-vým podmazom, s ktorým spoločne predstavia svoj debutový album.

2. Alaine – nádherná, očarujúca a nezabudnuteľná. Taká je jamajská speváčka s čistým hlasom, ktorá vie dokonale precítiť celé svoje vystúpenie. Uvidíme ju v jednom bloku spolu s Tarrusom Riley-m a saxofonistom Dean Fraserom s ktorými precestovala už poriadny kus sveta.

3. The Skints – skvelo zohratá britská kapela, ktorá si vie získať publikum už od prvých tónov. Jednak svojimi piesňami a hlavne celou performance, počas ktorej sa za mikrofónom vystrieda celá kapela. Na konte majú nový album FM, ktorí mnohí kritici považujú za jeden z najlepších minulého roka.

4. Mardjenal – vystupujúca hviezda francúzskej scény kombinuje vo svojej šou všetky subžáre reggae, ktorú vedie svojim energickým hlasom. Minulý rok mal svoju zastávku aj v Bratislave, kde si získal celé publikum. Tak tomu bude určite aj v prípade Uprisingu.

5. Micah Shemaiah – mladý rasta talent z Jamajky s uvedomelými textami a vždy pozitívnym avšak reálnym pohľadom na svet prinesie svoj prelomový album Original Dread a mnoho ďalších hitov, ktoré stihol za svoje 6 ročné pôsobenie vyprodukovať.

6. Tuff Steppas ft. G Ras – nová producentská dvojica veteránov maďarskej scény majú na konte debutový album 6 Milion Ways to Dub. Hlavnou postavou projektu je spevák Gregory G Ras, ktorý podporí producentov a selektorov aj naživo na stage-i.

7. Marina P – všestranná umelkyňa s podmanivým hlasom ktorá vo svojej tvorbe nešetrí soul-om, z ktorého šikovne prechádza cez digital reggae, hip hop či dancehall až k bass music. Na výslnie jej dopomohli Mungo’s HiFi, s ktorýi má množstvo kolaborácií.

8. Medial Banana – pozitívnych a šikovných chalanov netreba asi nikomu predstavovať. Miláčikovia domácej scény a stálice Uprising festivalu si pre svojich fanúšikov určite pripravujú veľkú šou na ktorú si erú aj svoj novučičký Rockin It, ktorý vydávali pod naším Reggae Callin Records labelom.

9. Moja Reč & Komplot – hip hopoví klasici a dobrí chlapci Delik a Supa na živo s kapelou? Môže byť.

10. Part2Style Sound – popredý sound basovej scény Tokya vie ako rozprúdiť dobrú zábavú. Pochodené má už všetky Európske festivaly, vrátane Uprisingu, dke sa tento rok vrátia asi ešte s väčšou šou.

11. Silly Walks – keby sa ma niekto niekedy opýtal kto je môj obľúbený producent, tak by som jednoznačne odpovedala Silly Walk Discotheque. Spod ich šikovných rúk vžišli zásadné riddimy ako Honey Pot či Ram Jam, ktoré doplní tá najčerstvejšia selekcia z ich aktuálneho albumu Smile Jamaica.

12. Dj Vadim & Big Red – šikovný ruský dj a producent dj Vadim v spoločnosti franúzskeho hip-hopového Mc Big Red-a je veľmi zaujímavá kombinácia, ktorú je neradno zmeškať.

Tak ako aj celý Uprising! Poďte si s nami vychutnať krásne prostredie pri vode, kamarátov, pohodu, fajnové jedlo a sprievodný program po boku nezabudnuteľných vystúpení skvelých interpretov z celého sveta.

Reggae Vianoce na Slovensku už klopú na bránu Zlatých Pieskov a keď ešte stále nemáš svoj lístok, tak si ho až do festivalu môžeš zadovážiť za 50€ na ticketportal-i alebo za 45€ v Re:fresh clube. Lístočky sa rýcho míňajú, a Uprising tohto roku zažíva najlepší predpredaj a v obehu je už len niečo cez 2000 kusov, tak rýchlo kupuj aby ti ten tvoj neuchmatol niekto iný.

Uprising-2016-POSTER_web

Share Button
zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.