Damian Marley premení kalifornské väzenie na konopnú farmu

Najmladší, no najšikovnejší. A určite aj najúspešnejší. Damian Marley prednedávnom avizoval, že v spolupráci s Ocean Grown Extracts premení kalifornské väzenie o veľkosti 77 tisíc m² na marihuanovú farmu, kde sa rastliny budú vo veľkom pestovať na medicínske účely. Rozhodol sa tak po tom, čo pred mesiacom otvoril predajňu a pestiareň Stony Hill (ako sa bude volať aj jeho tohtoročný album) v Denver-i, kde sa neskôr bude jeho vlastný výpestok predávať. Damian Marley kúpou väznice Claremont Custody Center nielen zachránil ekonomickú situáciu zadĺženého mesta Coalinga, ale aj vytvoril vyše sto nových pracovných miest. Jeho motiváciou nie je len láska ku konope, ale aj pomoc tým, ktorý to najviac potrebujú a dokážu v konope nájsť svoj liek.

“Už množstvo ľudí trpelo kvôli tomu, že užívali mariahuanu a boli za to odsúdení. Ak otvorenie farmy ľuďom pomôže a inšpiruje ich, bude to veľký úspech.”
vyjadril sa Damian. Na obrovskej farme sa bude pestovať Speak Life, vlastná geneticky upravená odroda OG Kush. Nová, manuálne polievaná a pestovaná vzorka, ktorá je zo 70% hybridom indiky a 30% sativy Damianovi vraj veľmi chutí.

damian2

Damian Marley a jeho partneri sú momentálne v očakávaní veľkého záujmu, čo sa týka aj širokej verejnosti. Na začiatok novembra je v Kalifonii naplánované hlasovanie obyvateľstva (California’s Proposition 64), v ktorej sa môže odsúhlasiť predaj marihuany aj na rekreačné účely. Prognózy a doterajšie ankety naznačujú že hlasovanie bude úspešné. Hlasovania sa zúčastní aj sedem ďalších štátov, ktoré rozhodnú o legalizácii marihuany na rekreakčné alebo medicínske účely: Arizona, Maine, Massachusetts, Nevada, Arkasas, Florida, Severná Dakota.

“Nemyslel som si že sa to aj naozaj takto stane. Bolo to niečo o čo sa usilovali mnohí ešte dávno predtým ako som sa narodil. Túžba a iniciatíva je tu už od čias Peter-a Tosh-a, keď vydal pieseň “Legalize It” a podobne. Toto je niečo na čom naša kultúra pracovala dlhé roky. Vždy som sa na to pozeral optimisticky, a vedel som, že raz bude marihuana legálna, a dočkal som sa.” Damianova farma začne produkovať olej už za dva mesiace a v januári plánuje zožať prvú úrodu.
damian3

damian1

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.