Maďarskí Tuff Steppas vydávajú svoj druhý album za tento rok!

Dvaja šikovní a talentovaní maďarskí duboví veteráni sa tento rok sformovali do crew zvanej Tuff Steppas, a momentálne vydávajú už svoj druhý album, presne štyri mesiace po vydaní ich debutu “6 Million Ways to Dub”. Don Miguel a Csimpifon sa v tomo projekte spojili so značkou Livity Warrior Clothing spolu s ktorými pripravili tri riddimy pre umelcov z domácej aj svetovej scény. Tie zoskupili na albume s názvom “Outernational Message”. Na ňom sa predstavili umelci ako Chezidek, Micah Shemaiah, Gregory G Ras (Riddim Colony), Mc Kemon (Irie Maffia) a mnoho ďalších.

Tuff Steppas si na svojom druhom počine pripravili niečo pre digital dub fanušíkov, ale svoje si nájdu aj reggae a steppers milovníci. Album otvára práve digital dub a maďarský Babystep s piesňou “Digital Maneuver”, na riddime, ktorý tiež ukončuje celý počin na “Outernational Mission” od Giallo Man a Manntin. Na riddime môžeme počuť aj speváka zo skupiny Irie Maffia, Mc Kemona s “Anointed” a hviezdne obsadenie od jamajského speváka Micah Shemaiah a jeho “Radio 1981″. Lahodná melodica spevádza príjemný druhý riddim a tiež jamajčana Chezidek-a a jeho “Ital Livin” a domácich interpretov Gregory G Ras-a z Riddim Colony (Teach Dem), Fikir Amlak (Shift and Go Round) a talentovaná CéAnne s “Live Your Life. Tretí riddim obsadili Medison Hart s piesňou “Roll Call” a Doki s “Livity Creation”.

Uvedomelá hudba týchto producentov má svoj základ v jamajskej dubovej a digitálnej scéne. Kombinovaním starého s novým vzniká unikátny a masívny zvuk, pri používaní old-schoolových techník a analógových inštumentov spolu s moderným poňatím tvorby. Album vychádza pod slovenským labelom Batelier Records a dnes večer ho spoločne pokrstia v Budapešti.

 

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.