Havana Meets Kingston: Prvé video z očakávaného projektu je vonku!

Veľký medzinárodný projekt, na ktorý s nadšením čakajú už tisíce fanúšikov po celom svete. Havana Meets Kingston – ako už názov naznačuje, pôjde o naozaj unikátne prepojenie dvoch významných hudobných epicentier. Napriek tomu, že ostrovy Jamajka a Kuba sú od seba vzdialené iba niekoľko kilometrov, dodnes neexistoval plnohodnotný projekt, ktorý by vytvoril fúziu hudby týchto dvoch veľmocí.

Havana Meets Kingston v podobe kompilačného album vychádza v polke tohto roka a je viac ako pravdepodobné, že ste už zachytili obrovský viral buzz, ktorý strhlo úvodné video (link na konci článku). Behom prvého týždňa zaznamenalo video cez 1.5 milióna views a vyše 30,000 facebook share-ov!

Celý projekt vymyslel austrálsky producent Mista Savona, ktorý sa v roku 2015 dal dokopy s legendárnym duom Sly & Robbie, Bongo Hermanom, ‘Bopee’ Andersonom a ďalšími top jamajskými hudobníkmi a prepravil ich do Havany, kde spolupracovali s členmi Buena Vista Social Club, Los Van Van a Havana Cultura. Popri všetkých týchto skúsených hudobníkoch však Savona pátral aj po mladých talentoch z oboch krajín a práve touto fúziou generácií, skúseností, kultúr a hudobných štýlov spravil z tohto projektu niečo výnimočné. Nahrávalo sa v slávnych Egrem Studios v Havane, projekt sa volá Havana Meets Kingston a bude vychádzať po častiach – album #1 už v tomto roku (2017), album #2 a dokument o celom projekte v roku 2018.

Máme tú česť vám predstaviť prvú vec z tohto fantastického projektu. Vychutnajte si video-novinku “Carnival” s jamajským rodákom Randy Valentine a kubánskym spevákom menom Solis. Chytľavá pieseň spievaná v angličtine aj španielčine je ukážkovým prepojením dvoch ostrovov, s hlbokým roots reggae feelingom a silným afro-kubánskym nádychom. Píše sa nová kapitola karibskej hudby!

Energiou nabitá novinka bude hymnou novej generácie milovníkov reggae, hip-hop, urban a world music. Dáva nám veľké očakávania na celý album, ktorý zaujme svet svojím kúzelným spojením dvoch mimoriadne populárnych žánrov. Pripájam aj spomínaný video trailer (aka úvodné video) k projektu Havana Meets Kingston a vám neostáva nič iné ako sa tešiť spolu s nami.

Share Button

Related Post

Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.