Conquering Lion mieria s novým albumom na Slovensko

Najznámejšia macedónska reggae kapela Conquering Lion príde už 13. apríla osláviť Zelený Štvrtok so všetkými fanúšikmi dubu, reggae, no aj rocku či punku. Predstavia sa v Re:fresh club-e, kde sú už dobre známou veličinou spred dvoch rokoch, kedy rozpútali jednu z najlepší parties histórie klubu. Odvtedy prešli dlhú cestu, vydali svoj štvrtý album z ktorého predstavia nejednu novinku po boku svojich overených energických hitov. Na tejto party určite nemôžeš chýbať, preto sa rýchlo potvrď na evente.

Conquering Lion sú kapelka tvoriaca fusion dub a reggae music spolu s rockom, punkom a ska pôsobiaca od roku 2007 na macedónskej scéne. Partička sympatických chlapcov plných energie pochádzajúci z mesta Tetovo majú na konte debutový album “I” z roku 2009, ktorý obsahuje 10 trackov. Objavila sa na ňom aj jamajská kolaborácia s Jah Clarity na skladbe “Jah Love”. Od obdobia pôsobenia stihli precestovať značnú časť Balkánu, čiže domáce Macedónsko, Srbsko, Bulharsko, Grécko, Chorvátsko, Albánsko, Rumunsko alebo Slovinsko, tiež hrali aj v Nemecku či Švajčiarsku.

Neskôr im do diskografie pribudol aj druhý album “Know Your Wisdom” vydaný dva roky po debute. Po ňom sa vydali na veľké a úspešné balkánske turné, kedy sa na stage-i objavili po boku umelcov ako sú Manu Chao, Gentleman, Ras Zacharri alebo Donald Minott. Tretí album na seba nedal dlho čakať a v 2013-tom pod názvom “Revelation”, ktorý im zaručil vystúpenia aj v rozšírenej časti Európy, a podarilo sa im dostať aj na Slovensko, Čechy a Poľsko. Chlapci sa znova vracajú a okrem Bratislavy majú namierené aj do Rožňavy (14.4., Rakwa Music Club) a Demänovskej Doliny na Hotel Liptov (15.4).

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.