Uprising prináša 10 nových mien jubilejného ročníka a nový aftermovie

Uprising Festival posiela krásny nový aftermovie z minuloročného festivalu. Dostaňte sa do pozitívnej festivalovej nálady a vychutnajte si 11 minút nabitých vibes! Pomôže vám k tomu aj 10 nových interpretov, na ktorých sa môžete tešiť posledný augustový víkend 25. a 26.augusta v obľúbenej destinácii Zlaté piesky v Bratislave.

Okrem, v najväčšej miere kvalitnej reggae hudby, si organizátori pre návštevníkov každoročne pripravia aj artistov z iného súdka. Pre fanúšikov dnb, grime alebo dubstepu tentokrát vytiahli z rukáva legendárnu crew Foreign Beggars, celosvetovo žiadané meno prvotriednych undergroundových hiphoperov. Ich osem albumov a nespočetné spolupráce s poprednými interpretmi ako Noisia, Beardyman či Dope D.O.D, dokazujú, že vidieť ich naživo je hotové šialenstvo a priam energická bomba.

Z najnovšie ohlásených mien bude však posilnená reggae a dubová scéna. Chýbať nebudú festivalové stálice ako sú škótsky soundsystém Mungo’s Hi Fi či britské hviezdy Deadly Hunta a Solo Banton so svojou dlhoročne pôsobiacou formáciou Classic Wonder Veterans. Zo Spojeného kráľovstva zavíta aj popredná formácia Vibronics, ktorá už 20 rokov víri hladinu dubových vôd, či DJská a producentská dvojica Danny T & Tradesman alebo stúpajúca hviezda britskej reggae a dancehallovej scény Parly B.

Jedným z najvyhľadávanejších reggae a dub producentov a performerov je francúzsky multiinštrumentalista a skladateľ Manudigital. Jeho novátorsky zvuk a prístup k tvorbe mu umožňuje pohotovo tvoriť priamo na stagei či pokojne aj na ulici, na ktorej nahráva aj obľúbené digital sessions s menami ako Cali P, Queen Omega, General Levy či King Kong.

Duo The Herbaliser bude na stage-i čakať všetkých milovníkov turntablismu a urban soundu Londýna. Dnes už kultová záležitosť, ktorá ovlyvnila celú vlnu undergroundovej scény, nenechá svojim jedinečným kombinovaním hiphopu, funku, soulu aj rare grooves nikoho chladným. Originálne a prvotriedne samplovanie a djing ocení každý hudobný fajnšmeker.

Nakoniec potešenie aj pre fanúšikov drsnejšieho zvuku s koreňmi v soundsystémovej kultúre. Na Uprisingu sa tento rok po prvý raz predstaví Vandal, spoluzakladateľ legendárneho Kaotik soundsystému a jeden z popredných predstaviteľov žánrov Raggatek či Ragga Hardtek.

Na reggae letné Vianoce však zavíta aj mnoho ďalších hviezd ako napr. Alpha Blondy, Irie Révoltés, Macka B, Congo Natty či General Levy a mnoho ďalších ešte neohlásených mien. Potvrď účasť na Uprising Festivale 2017 a utekaj osláviť  prvé jubileum nášho obľúbeného festivalu! Lístky zakúpiš v ticketportali alebo denne v Re:fresh restaurant na Ventúrskej ulici v Bratislave.

 

Share Button

Related Post

zugree
Author:

Leave a Reply

Reggae Callin’ Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.